Eurowybory to dla części Polaków również rozrywka

0

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce weszły w decydującą fazę, zwiększając również w Internecie aktywność polityków. Ugrupowania polityczne i ich kandydaci prześcigają się w pomysłach na wykorzystanie nowoczesnych mediów podczas dobiegającej końca kampanii wyborczej. Polacy jak wynika z sondaży nie są mocno zainteresowani wynikami eurowyborów, sytuacja ulega jednak zmianie, kiedy dotyczy to zakładów bukmacherskich.

Popularność zakładów bukmacherskich

Wyniki badań TNS OBOP pokazują, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych w Polsce kojarzone jest przede wszystkim z piłką nożną. Na tę dyscyplinę sportu wskazało aż 61% Polaków, według których udział w zakładach jest przede wszystkim atrakcyjną formą rozrywki, sposobem spędzania czasu wolnego. Potwierdza to również komentarz przedstawiciela firmy Unibet: Nasi użytkownicy to w większości mężczyźni, głównie w grupie wiekowej 20-35 lat, interesujący się sportem. Najczęściej obstawiane w Polsce wydarzenia to piłka nożna, w drugiej kolejności tenis. Polacy uwielbiają wszelkie wydarzenia sportowe, w których biorą udział reprezentanci kraju – dodaje.

Zakłady bukmacherskie to jednak nie tylko zakłady sportowe, ale również typowanie zwycięzców programów muzycznych, jak na przykład Eurowizja, laureatów nagrody Nobla oraz wyników wydarzeń politycznych, takich jak zbliżające się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego.

Zakłady na odbywające się w Polsce wydarzenia polityczne i społeczne nie cieszą się jeszcze tak dużą popularnością w porównaniu do Europy Zachodniej, gdzie pojawiły się nawet kursy bukmacherskie na wybór papieża. Najczęściej wówczas typowany na miesiąc przed ogłoszeniem wyników konklawy był pochodzący z Ghany kard. Peter Turkson, szef Papieskiej Rady Iustitia et Pax. W zakładach o pochodzenie przyszłego Papieża bukmacherzy, między innymi Unibet dawali wówczas największe szanse: Włochom, Afrykanom, Amerykanom i Azjatom, a najmniejsze Finom, co pozwoliłoby obstawiając 100 zł na papieża Fina, przy jego wyborze wygrać nawet 20 tys zł.

Popularność zakładów bukmacherskich w Polsce, postrzegana jest przez pryzmat restrykcyjnych regulacji tego sektora w przeciwieństwie do krajów Europy Zachodniej, gdzie te usługi świadczone legalnie również za pośrednictwem Internetu przynoszą duże wpływu do budżetu poszczególnych państw, a firmy bukmacherskie są sponsorami licznych wydarzeń sportowych.

Czytaj również:  Polski złoty kontynuuje wyprzedaż

Kursy bukmacherskie na wybory do Parlamentu Europejskiego

Ile można zarobić na zakładach bukmacherskich dotyczących eurowyborów w Polsce? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków obstawiających zakłady wzajemne. W zależności od wyboru bukmachera, można obstawiać wyniki poszczególnych partii politycznych jak również wyniki jednostkowe osiągane przez polityków reprezentujących różne opcje polityczne.