Innowacje technologiczne w branży dźwigowej

Budowa: Innowacje technologiczne w branży dźwigowej

Branża dźwigowa jest segmentem rynku, który dynamicznie się rozwija, a rozwój ten jest uzależniony od wielu czynników, m.in. dostępu do nowoczesnych materiałów i specjalistów, którzy w oparciu o światowe trendy są w stanie wdrażać nowe rozwiązania. Mimo to rynek potrzebuje odważnego gracza, który nie tylko będzie ulepszał dotychczasowe rozwiązania na rynku, ale potrafił wręcz zrewolucjonizować podejście do produkcji specjalistycznych urządzeń.

Syndromy rozwoju rynku

Branża dźwigowa dysponuje specjalistycznymi urządzeniami, które pozwalają podnieść zarówno kilkukilogramowe produkty, jak i ciężary rzędu setek ton. Zasila wiele segmentów rynku, dostarczając urządzeń potrzebnych, m. in. w sektorze energetycznym, górniczym, transportowym, motoryzacyjnym czy przemysłowym. W tej branży wprowadzane zmiany technologiczne raczej nie mają charakteru przełomowego, nie ma tutaj nagłych skoków technologicznych, jak chociażby w sektorze elektronicznym. Zmiany wdrażane są stopniowo. Dotyczą one głównie urządzeń, wykorzystywanych w ciężkich warunkach pracy, które obwarowane są szczegółowymi zasadami bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o dźwigi, wciągarki i inne specjalistyczne rozwiązania do pracy w niebezpiecznym terenie, to można wskazać na ulepszenia materiałów odporniejszych na skrajnie niekorzystne warunki pogodowe, powłok ognioodpornych radzących sobie jeszcze lepiej z wysokimi temperaturami czy bardziej wymagające certyfikaty, determinujące jeszcze lepsze zabezpieczenia życia i zdrowia użytkowników. Warto również docenić nowoczesne silniki, oparte o jeszcze wytrzymalsze (tańsze w eksploatacji, wymagające znacznie mniejszych nakładów na serwisowanie) materiały, czy też sposoby sterowania z wykorzystaniem bardzo dokładnych czujników, zapewniające pracownikom odpowiedni margines bezpieczeństwa, oraz znacząco obniżające koszty utrzymania całej maszynerii w idealnym stanie.

Kierunki rozwoju branży

Na rynku wielu jest silnych graczy, którzy mocno inwestują w rozwój sprzętów specjalistycznych. Niewielu jednak z nich potrafi wyjść naprzeciw klienta, a tym samym poza standardową produkcję seryjną.

Nie opieramy swojej działalności tylko i wyłącznie na produkcji taśmowej. Usługa oparta jest o indywidualne podejście do klienta, dedykowane projektowanie maszyn, prototypowanie na podstawie niemal 30-letniego doświadczenia w branży, ich testowanie, a następnie dostarczanie do klienta. Zdecydowanie postawiliśmy na rozwój i chcemy projektować urządzania innowacyjne. Inwestujemy w nowoczesne i specjalistyczne oprogramowania i stanowiska do analiz i prototypowania, zapewniając sobie zaplecze technologiczne do tworzenia bazy testowej, jak i wsparcie najlepszych specjalistów na rynku, pozwalające na konstruowanie jeszcze dokładniejszych oraz bezpieczniejszych rozwiązań. Chcemy wprowadzić nową jakość na rynku dźwigowym.  – komentuje Sebastian Przygoda, Prezes, Red Rooster Poland.