Jak zwiększyć zasięgi konta na Instagramie?

Instagram

Instagram z dnia na dzień staje się coraz popularniejszą platformą społecznościową. Jeszcze do niedawna służył praktycznie wyłącznie publikacji zdjęć z krótkim opisem. Dziś można na jego łamach z powodzeniem promować i sprzedawać produkty znanych marek, komunikować się z innymi użytkownikami, a także publikować krótko dostępne , spontaniczne treści na Insta Stories.

Jak zwiększyć zasięgi konta na Instagramie?

Instagram z dnia na dzień staje się coraz popularniejszą platformą społecznościową. Jeszcze do niedawna służył praktycznie wyłącznie publikacji zdjęć z krótkim opisem. Dziś można na jego łamach z powodzeniem promować i sprzedawać produkty znanych marek, komunikować się z innymi użytkownikami, a także publikować krótko dostępne , spontaniczne treści na Insta Stories.

Wykorzystywanie wszystkich możliwych opcji zapewni użytkownikowi zasięgi na najwyższym poziomie. Czym są owe zasięgi? Krótko mówiąc, im większy zasięg, tym większa liczba odbiorców, do których docierają publikowane przez nas treści. Zasięgi kształtują się przez liczbę obserwujących nasz profil osób czy też przez lajki na Instagramie, pod dodawanymi przez nas postami – niby tylko cyferki, ale znacząco wpływają na zasięgi. Warto więc zadbać o to, by były na stae wysokim poziomie. Możesz tego dokonać już w czterech krokach!

Po pierwsze: systematyczność

Duże zasięgi na Instagramie osiągniemy przede wszystkim poprzez systematyczność. Publikując rzadko i nieregularnie powodujemy, że nasi obserwujący o nas zapominają, a gdy już się pojawi jakiś ruch z naszej strony, to nie budzi zaufania. Systematycznością bowiem budujemy więź między nami a odbiorcami. Sprawiamy, że stają się ciekawi, co tam u nas nowego i z czasem wyczekują naszych treści.

Dzięki temu nasze posty są częściej lajkowane, komentowane i udostępniane, to z kolei podoba się algorytmowi Instagrama, który, kolokwialnie mówiąc, popycha post do większego grona odbiorców. Najlepiej sprawdza się publikacja postów co drugi dzień, niemniej jednak na bardzo popularnych profilach zdjęcia dodawane są każdego dnia o określonej godzinie!

Po drugie: hashtagi

Hashtagi to funkcja, która umożliwia łatwe i szybkie odnalezienie interesujących nas zdjęć i treści. Dodając je pamiętajmy jednak, aby bezpośrednio nawiązywały zarówno do zdjęcia, jak i do ogólnego profilu naszego konta. Bardzo ogólne i popularne hashtagi zapewniają nam duże grono odbiorców, ale to te szczegółowe i niszowe zapewniają nam dostęp do nowych, zainteresowanych konkretnie tą, publikowaną przez nas treścią, użytkowników.

Hashtagi można umieszczać zarówno przy zdjęciach, jak i na Insta Stories. Pod zdjęciem na swoim profilu możesz ich dodać nawet aż trzydzieści, ale warto pamiętać, że i tu funkcjonuje zasada, że więcej nie koniecznie oznacza lepiej. Dlatego dodając hashtagi wybierz około piętnastu najbardziej interesujących. Zastanów się, które przyszły by Ci do głowy, gdybyś szukał właśnie takiego zdjęcia, jak Twoje.

Po trzecie: Insta Stories

Insta Stories to stosunkowo nowa funkcja Instagrama umożliwiająca publikowanie spontanicznych treści w czasie rzeczywistym lub prawie rzeczywistym. Oczywiście Stories może być przygotowane z wyprzedzeniem, ale nie zmienia to faktu, iż sprawia wrażenie publikacji spontanicznej. Właśnie dlatego narzędzie to stało się tak popularne. Umieszczone tutaj relacje, zdjęcia, filmy może łatwo i szybko obrobić. Można dodać do nich ankiety i pytania zachęcające innych użytkowników do interakcji, co z kolei w prostej linii prowadzi do zwiększenia zasięgów.

Warto wspomnieć, iż relacje można opatrzyć odpowiedniki hashtagami – możesz ich tutaj dodać nawet dziesięć. Jeżeli jednak pracujesz nad zbudowaniem zaufanej i silnej społeczności udostępniaj w relacjach posty innych użytkowników, publikujących podobne do Ciebie treści, polecaj je i zachęcaj swoich obserwujących, aby kliknęli w dany post. Dzięki temu również zyskasz wsparcie ze strony innych kont.

Po czwarte: inwestycja

Systematycznie prowadzone konto, na którym publikowane treści są wzbogacone w adekwatne hasthagi i wzbogacone o Insta Storier z pewnością z czasem zyska zadowalającą popularność. Proces ten, nie ma co ukrywać, będzie długotrwały i czasochłonny. Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu. Zakup followersów i lajków bywa krytykowany, ale gdy się nad tym dłużej zastanowimy, to co w tym złego? Przecież samo pozyskanie nowych obserwujących na Instagramie to nie wszystko, trzeba jeszcze umieć ich zatrzymać. Dlatego prowadząc rzetelny profil, dodając regularnie posty, warto zainwestować niewielką sumkę w pozyskanie nowych followersów w celu przyspieszenia rozwoju naszego konta.

Zanim jednak dojdzie do transakcji sprawdźmy co dokładnie oferuje usługodawca, jaką ilość obserwujących, lajków czy nawet komentarzy oferuje i jak wysokiej oczekuje za to zapłaty. Jeżeli już się bowiem zdecydujemy na ten krok, to niech odpowiada za niego rzetelna firma.
Praca nad zwiększeniem zasięgów tak naprawdę nigdy się nie kończy. Jeżeli z jakichś powodów przestaniesz publikować treści i nie będziesz aktywny na swoim koncie zasięgi szybko spadną. Każdy post jest najbardziej popularny zaraz po publikacji. Po kilku dniach już mało kto o nim pamięta, tym bardziej, iż użytkowników Instagrama z dnia na dzień jest coraz więcej, a tym samym coraz więcej jest dodawanych przez nich postów.