Księgowość na miarę firmy

0
księgowość

Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą czy też większą firmę, zawsze spotkamy się z problemem czy też zagadnieniem księgowości. Na rynku jest dużo możliwości i warto wybrać tę odpowiednią do naszej działalności. Program do kpir to podstawa rozliczeń. W dużym skrócie zapewnia dostęp do danych finansowych, wylicz kwoty podatków do zapłacenia oraz pomaga wystawić faktury. W zależności od wielkości firmy przedsiębiorcy mogą wybierać pomiędzy zatrudnieniem pracownika do spraw księgowości, podpisaniem umowy z biurem rachunkowym lub też zainstalowaniem odpowiedniego programu na komputerze. Nowoczesną alternatywą jest korzystanie z programu kpir online.

Zalety dla małych i średnich firm

Wiele jednoosobowych, małych i średnich firm rozlicza działalność w oparciu o Księgę Przychodów i Rozchodów. Dla nich właśnie najlepszym sposobem księgowania jest program do kpir online. Przede wszystkim to ogromne ułatwienie całego procesu rachunkowego z wykorzystanie przeglądarki internetowej. Dzięki temu możemy zarządzać firma niemalże w każdym miejscu, gdzie mamy dostęp do sieci. Poza tym zarówno na komputerze w biurze, podczas podróży na smartfonie czy na przykład w domu na tablecie możemy logować się bezpośrednio do naszego konta i pracować. Zawsze również możemy skorzystać z pomocy funkcjonującego online biura. Dzięki automatycznym aktualizacjom jesteśmy również na bieżąco ze wszystkimi zmianami w przepisach skarbowych i nie musimy martwić się na przykład o wysokości składek czy też podatków. To duża przewaga nad programami instalowanymi na komputerach. Tutaj aktualizacje są dość rzadkie i dodatkowo płatne.

Idealne rozwiązania

Podstawą księgowości w małych i średnich firmach jest program kpir, który automatycznie tworzy Księgi Przychodów i Rozchodów na podstawie wszystkich operacji finansowych firmy. W praktyce aplikacja online pozwala nam na generowanie i drukowanie wszystkich dokumentów związanych z obrotem gospodarczym. Oprócz tego to idealna podstawa do tworzenia plików PDF oraz na przykład faktur. Dodatkowo pozwala tworzyć bazy adresowe kontrahentów i klientów oraz zbiera informacje o produktach i usługach, co z czasem bardzo ułatwia pracę. Na zakończenie roku program do kpir ułatwi wypełnienie deklaracji podatkowych.

Czytaj również:  Split payment do poprawy. Prof. Witold Modzelewski o plusach i minusach MPP

Obsługa finansów firmy online to tanie, wygodne i praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią nowoczesne i praktyczne pomysły. Warto przy tym pamiętać, że możliwości, jakie daje elektroniczny system obiegu dokumentów, pozwalają nam generować i przesyłać dokumenty bez konieczności ich drukowania czy archiwizowania.