Księgowość tradycyjna czy online? Podpowiadamy, co wybrać

Księgowość

Podczas zakładania działalności gospodarczej, przedsiębiorcy muszą wpisać we wniosku CEIDG, jaki podmiot będzie przechowywać dokumenty księgowe. To moment, gdzie należy się zastanowić, czy wybrać korzystanie z nowoczesnych udogodnień, jaką jest księgowość prowadzona online lub wybrać tradycyjne biuro rachunkowe. Jakie są zalety i wady tych obydwu podmiotów?

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

To podmiot, który świadczy usługi osobom fizycznym, przedsiębiorstwom, instytucjom, a także innym podmiotom gospodarczym. Na podstawie umowy podpisanej ze swoim klientem, w imieniu zleceniodawcy, działalność biura rachunkowego obejmuje prowadzenie dokumentacji kadrowej, usługę w obrębie rachunkowości, a także płac. Profesjonalne biuro księgowe reprezentuje klienta w urzędach i instytucjach, przygotowuje wnioski kredytowe, doradza w zakresie prowadzenia działalności czy oblicza składki na ubezpieczenie społeczne. Najpopularniejszą usługą są kadry i płace, które są niezbędne w każdym przedsiębiorstwie.

Ceny usług księgowych odbiegają od siebie. Obecnie na rynku dostępnych jest ich spora ilość. Wynika to z faktu, że pojawia się coraz to więcej firm, które potrzebują księgowości. Wzrosło zapotrzebowanie na tego typu usługi. Warto zatem zastanowić się nad naszym wyborem. Księgowość online, a może tradycyjna?

Przewaga biura rachunkowego nad obsługą online

Z pewnością jedną z zalet księgowości online, jest jej szeroki dostęp. Dziś prawie wszystko możemy kupić w internecie, zamówić konkretne usługi, czy podpisać różnego rodzaju umowy i złożyć wniosek do urzędu. Księgowość przez internet jest jednak ryzykowna. Obecnie lepiej jest mieć kontakt bezpośredni z człowiekiem. Unikniemy dzięki temu nieporozumień, a w przypadku pytań o sprawy firmy, możemy odwiedzić takie biuro bezpośrednio i umówić się na spotkanie z księgową.

Współpraca z tradycyjnym biurem rachunkowym jest o wiele korzystniejsza. Przedsiębiorca dostarcza dokumenty do swojej księgowej, która następnie je rozlicza i umieszcza w dokumentacji firmowej. Sam przedsiębiorca otrzymuje wysokość podatku i składek do zapłacenia.

Regularny kontakt z naszym biurem księgowym będzie skutkował polepszeniem współpracy, wsparciem specjalisty i będziemy mieli pewność, że wszystkie rozliczenia są dokonywane na czas, a nasze zaufanie do takiej usługi będzie rosło.

Podczas korzystania z księgowości online przesyłamy dokumenty księgowe nie osobiście, a za pośrednictwem Internetu. Może to skutkować ich zagubieniem i nie wysłaniem jakiegoś ważnego elementu dokumentacji księgowej. Ponadto osoba, która korzysta z takiego rozwiązania, musi być rozeznana w działalności aplikacji mobilnych, gdyż to właśnie w taki sposób docierają dokumenty do księgowości online.

Dobra i rzetelna księgowa, to wstęp do udanej współpracy na lata, dlatego sprawdź usługi księgowe we Wrocławiu i wybierz biuro rachunkowe, które spełni Twoje oczekiwania i pomoże w prowadzeniu działalności gospodarczej. Sam zdecyduj, czy lepiej wybrać tradycyjną księgowość, czy skorzystać z księgowości internetowej.