Magdalena Reńska dyrektorem regionalnym Skanska na Trójmiasto, Poznań, Łódź

0

W związku z wejściem Skanska Property Poland na rynek trójmiejski i dynamicznym rozwojem w Łodzi i Poznaniu, spółka rozszerza swój zespół ds. leasingu. Do firmy dołączyła Magdalena Reńska, która wraz z początkiem roku objęła stanowisko regionalnego dyrektora ds. wynajmu i będzie odpowiedzialna za wynajem projektów biurowych w regionie północnym.

Magdalena Reńska dyrektor regionalny Skanska na Trójmiasto, Poznań, Łódź
Magdalena Reńska dyrektor regionalny Skanska na Trójmiasto, Poznań, Łódź

Magdalena Reńska posiada osiemnastoletnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Przed dołączeniem do zespołu Skanska piastowała stanowisko dyrektora wyższego szczebla (National Director) w JLL z którą była związana od wielu lat, międzynarodowej firmy doradczej świadczącej kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Jest twórcą trójmiejskiego oddziału tej firmy, którym kierowała w latach 2008 – 2016. W ciągu swojej kariery zawodowej Magdalena doradzała deweloperom w znajdowaniu odpowiednich gruntów inwestycyjnych, opracowywaniu koncepcji funkcjonalnych budynków biurowych oraz komercjalizowała nieruchomości. Zdobyła także ekspercką wiedzę w reprezentowaniu najemców korporacyjnych w procesach najmu.  Klienci dla których pracowała to m.in. tak znaczący partnerzy jak Amazon, Sony Pictures Entertainment, KPMG, Bayer, Metsa Group, First Data, Wipro i wiele innych. W Skanska Magdalena Reńska będzie odpowiedzialna za realizację strategii spółki związanej z wynajmem powierzchni biurowych na trzech rynkach – łódzkim, poznańskim oraz trójmiejskim.

– To będzie dla nas pracowity rok. Planujemy start pierwszego projektu biurowego Skanska w Trójmieście i tym samym będziemy obecni już na siedmiu rynkach regionalnych. W 2017 roku w regionie północnym będziemy wynajmować projekty obecnie realizowane w Łodzi i Poznaniu. Mamy też w planach start kolejnych inwestycji. Wśród nich znajdzie się pierwszy etap nowego parku biurowego w sercu Poznania, który będzie częścią zupełnie nowej, otwartej przestrzeni miejskiej. To tylko część naszych ambitnych planów na najbliższe 12 miesięcy – mówi Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków odpowiedzialna za Polskę w Skanska Property Poland – Cieszę się, że do zarządzanego przeze mnie zespołu dołączy tak wysoko wykwalifikowany ekspert. Tym samym każdy region zyskuje silnego lidera odpowiedzialnego za dany obszar. Odpowiednikiem Magdaleny Reńskiej w regionie południowym jest Marek Stasieńko, a w centralnym – Agnieszka Krawczyk-Rogowska – dodaje Ewelina Kałużna.

Czytaj również:  Agnieszka Porębska-Kość nowym członkiem Zarządu Nest Banku

Magdalena Reńska angażuje się też w działalność akademicką – współtworzy innowacyjny program podyplomowych studiów „Komercjalizacja Nieruchomości” na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Zarządzania, gdzie jest także wykładowcą.