Marketing medyczny staje się coraz ważniejszy

tłumaczenia medyczne

Jeszcze jakiś czas temu nikt nie pomyślałby nawet, że lekarz musi się w jakikolwiek sposób reklamować. W końcu jego usługi zawsze są potrzebne i to pacjenci zabiegają zwykle o jego uwagę – a nie odwrotnie. Sytuacja na rynku uległa jednak zmianie i pomimo, że prawo zabrania lekarzowi namawiania ludzi do skorzystania ze swojego gabinetu – nie oznacza to, że o marketing nie należy dbać w ogóle.

Powód tego wszystkiego jest bardzo prosty – mamy coraz więcej lekarzy, którzy również uważają, że są najlepsi w swojej specjalizacji. Nagle okazało się, że w jednym mieście nie potrzeba aż 10 dentystów i każdy z nich musi w jakiś sposób wyróżnić się na tle innych – bez tego jest niestety narażony na brak zarobków i konieczność zamknięcia gabinetu. 

Co może nas wyróżnić? 

Na początek koniecznie umieśćmy na swojej stronie informacje o tych kompetencjach, które sprawiają, że jesteśmy lepsi od innych. Jeżeli mamy więcej ukończonych kursów i różne certyfikaty, które gwarantują nam szersze uprawnienia – taka informacja musi pojawić się na stronie internetowej. Podobnie w przypadku, gdy oferujemy możliwość odbycia wizyty w formie zdalnej. Obecnie jest to coraz bardziej pożądany sposób leczenia, który nie jest wciąż dostępny w każdej placówce – jeżeli będziemy oferować taką opcje to na pewno zyskamy dużo w oczach pacjenta. 

Możemy zainwestować także w konto na portalu społecznościowym, które będzie powiązane z naszą stroną. Niektórzy pacjenci wolą taki sposób porozumiewania się w celu umówienia wizyty lub szybkiego uzyskania informacji – na maila zwrotnego czasami trzeba zbyt długo czekać, a nie każdy lubi prowadzić rozmowy telefoniczne. 

Co będzie dalej? 

W najbliższych latach możemy spodziewać się, że lekarze będą coraz częściej zatrudniali specjalne firmy, które zawodowo zajmują się tworzeniem kampanii marketingowych. Marketing medyczny będzie się rozwijał i jeżeli nie będziemy chcieli brać w tym udziału – zostaniemy na uboczu. Pamiętajmy, że chaos na naszej stronie internetowej sprawi, że pacjent będzie sobie wyobrażał, że tak samo wygląda nasz gabinet. 

Musimy wzbudzać zaufanie zarówno podczas wizyty, jak i na stronie, która nas reprezentuje. Brak wystarczającej ilości informacji spowoduje, że nikt się o nas nie dowie – a wtedy nikt nie będzie się zapisywał. Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z prywatnym gabinetem to koniecznie zabierzmy się za to dobrze od razu – później marketing medyczny będzie ciągle schodził na dalszy plan i stracimy w ten sposób bardzo dużo pieniędzy. Dlatego opracowanie strategii warto zlecić specjalistom, np. agencja marketingu lokalnego Simpliteca.com