Microsoft Teams już dostępny w Office 365

0

Microsoft Teams, czyli nowoczesna przestrzeń do pracy w zespole z wbudowanym czatem, jest już dostępna w ramach usługi Office 365. Z najnowszego narzędzia do pracy zespołowej mogą korzystać użytkownicy biznesowi Office 365 na 181 rynkach. Teams obsługuje 19 wersji językowych.

Użytkownicy z całego świata mogą korzystać z Microsoft Teams do rozwijania współpracy w swoich organizacjach. Od czasu ogłoszenia wersji preview aplikacji Microsoft Teams (listopad minionego roku), zaczęło z niej korzystać ponad 50 tys. organizacji na świecie. Wśród nich są m.in.: Alaska Airlines, ConocoPhillips, Deloitte, Expedia, J.B. Hunt, J. Walter Thompson, Hendrick Motorsports, Sage, Trek Bicycle oraz Three UK.

W dzisiejszym świecie, bogatym w informacje, ale ubogim w ludzki czas i uwagę, chcemy pomagać ludziom pracować wydajniej, bez względu na to, gdzie akurat przebywają – mówi Satya Nadella, dyrektor generalny firmy MicrosoftOffice 365 to najbogatsza platforma i najbardziej uniwersalne narzędzie do tworzenia treści, współpracy oraz komunikacji. Dziś dodajemy do niej nowe narzędzie w postaci Microsoft Teams: przestrzeni roboczej z funkcją czatu, która wspiera pracę zespołową – dodaje Satya Nadella.

Usługi Office 365 dopasowują się do stylu pracy każdej grupy osób dzięki specjalnie zaprojektowanym, zintegrowanym aplikacjom, takim jak: Outlook do obsługi poczty korporacyjnej; SharePoint do inteligentnego zarządzania treścią; Yammer do budowania sieci kontaktów w organizacji; Skype dla firm do komunikacji głosowej i wideo; a teraz również – Microsoft Teams.

Jak przyznała Laurie Koch, wiceprezes ds. globalnej obsługi klienta w Trek Bicycle, Microsoft Teams już teraz usprawnia pracę w firmie, prezentując zasoby i zadania we właściwym kontekście:

Dla globalnych zespołów Trek zintegrowane aplikacje Office 365 stanowią kompletny, zintegrowany zestaw narzędzi, pomagających rozwijać biznes. Traktujemy Microsoft Teams jako centrum projektowe Office 365, w którym każdy będzie miał szybki i łatwy dostęp do najnowszych dokumentów, notatek czy zadań, powiązanych z konwersacjami zespołów. To zapewnia współpracownikom pełny kontekst. Microsoft Teams szybko staje się częścią kultury Trek, która realizuje strategię szybkiego załatwiania spraw – mówi Laurie Koch.

Czytaj również:  Transformacja druku do modelu usługowego

Od listopada minionego roku Microsoft wprowadził do Teams ponad 100 nowych funkcji, w tym: możliwość planowania spotkań; rozmowy głosowe z urządzeń mobilnych oraz wideo-rozmowy na systemie Android, a wkrótce również na iOS i Windows Phone; integrację poczty e-mail oraz nowe zabezpieczenia. Firma dodała również funkcje ułatwiające korzystanie z Microsoft Teams osobom niepełnosprawnym, w tym obsługę czytników ekranowych, wysoki kontrast oraz nawigację wyłącznie za pomocą klawiatury. Na czerwiec tego roku planowane są kolejne ulepszenia, m.in. możliwość dostęp dla osób spoza organizacji, ściślejsza integracja z aplikacją Outlook oraz bogatsza platforma dla programistów.