Nir Netzer prezesem Ronson Europe

0
Nir Netzer

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Ronson Europe zatwierdziło proponowane zmiany w zarządzie Spółki. Jej nowym prezesem od dzisiaj jest Nir Netzer.

Nir Netzer zastąpił na stanowisku prezesa Tomasza Łapińskiego, który już we wrześniu zapowiedział rezygnację z pełnionej funkcji. Pozostał jednak na stanowisku do czasu walnego zgromadzenia, co zapewniło płynne przekazanie obowiązków jego następcy.

Nir Netzer– Chciałbym serdecznie podziękować Tomaszowi Łapińskiemu za jego pełne zaangażowanie do ostatniego dnia sprawowania przez niego funkcji w zarządzie. A także za nieoceniony wkład w rozwój Ronsona we wszystkich obszarach działalności w ostatnich dziesięciu latach i stworzenie tak rozpoznawalnej marki. Staję na czele firmy znajdującej się w bardzo dobrej sytuacji finansowej, z doskonałym, doświadczonym zespołem oraz dużym kapitałem zaufania ze strony kontrahentów i inwestorów. Obejmując funkcję prezesa przejmuję tym samym olbrzymią odpowiedzialność. Wspólnie z pracownikami i pozostałymi członkami zarządu dołożymy wszelkich starań, by spełnić pokładane w nas oczekiwania. Jestem przekonany, że Ronson ma wszelkie atuty, by umacniać się na pozycji jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Chciałbym zapewnić, że w naszych działaniach będziemy kierować się interesem wszystkich akcjonariuszy – powiedział Nir Netzer, nowo powołany prezes Ronson Europe.

Nir Netzer ma szerokie doświadczenie w zarządzaniu i doradzaniu spółkom o zasięgu międzynarodowym. Od 2003 r. pełnił funkcje kierownicze w spółkach konsultingowych oraz z branży deweloperskiej. Poza rodzimym Izraelem, doświadczenie zdobywał również w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Czechach oraz na Węgrzech. W poprzednich firmach odpowiadał m.in. za relacje z inwestorami, pozyskiwanie finansowania, w tym na rynku kapitałowym, prowadzenie inwestycji oraz inne kwestie związane z finansami, podatkami, raportowaniem oraz księgowością. Posiada tytuł licencjonowanego biegłego księgowego (CPA, Izrael).

Obecnie w skład zarządu Ronson Europe wchodzą także: Andrzej Gutowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, związany ze spółką od 2003 r., oraz Rami Geris, dyrektor finansowy (CFO), w spółce od 2007 r. Pełnią oni, podobnie jak Nir Netzer, funkcje dyrektorów zarządzających A i odpowiadają za bieżącą działalność Ronson Europe. Rolę dyrektorów zarządzających B pełnią natomiast Erez Tik i Alon Haver, przedstawiciele głównego akcjonariusza spółki, tj. Luzon Group.

Czytaj również:  Pracownicze plany kapitałowe to szansa dla polskiej giełdy. Dzięki nim mogą na niej zadebiutować nowe spółki

Poza zatwierdzeniem zmian w zarządzie, walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało także o powołaniu Shmuela Rofe do rady nadzorczej Ronson Europe. Zastąpił on Mikhal Shapirę, która we wrześniu br. zrezygnowała z członkostwa w radzie nadzorczej ze względów osobistych.