Piotr Warsicki nowym Prezesem Zarządu mPay S.A.

pracownik

„Obserwujemy coraz większą dynamikę rozwoju rynku płatności mobilnych w Polsce. mPay jest postrzegany przez największych uczestników tego rynku jako wiarygodny, stabilny i sprawdzony partner” – powiedział Roman Szwed, Prezes Zarządu ATM S.A., spółki, która jest głównym akcjonariuszem mPay S.A. „Jestem przekonany, że dotychczasowe doświadczenie Piotra Warsickiego przyczyni się jeszcze bardziej do efektywnej współpracy z uczestnikami rynku płatności mobilnych, co przełoży się na generowane przez mPay przychody i zyski” – dodał Roman Szwed.

Piotr Warsicki od 2001 związany z rynkiem telekomunikacyjnym i branżą internetową. Pracę w branży internetowej rozpoczął jako marketing manager w e-point SA, następnie przez wiele lat związany z branżą doradztwa biznesowego w obszarach IT, Telco i Media. Pracował kolejno w Sofrecom, T-Systems i Capgemini. W latach 2009–2010 był Dyrektorem Zarządzającym i Członkiem Zarządu SkyCash Poland S.A.

Ma na koncie wiele strategicznych projektów doradczych dla polskich i zagranicznych operatorów telekomunikacyjnych i instytucji finansowych. Ukończył studia wyższe na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jest pasjonatem innowacji technologicznych i mobilego marketingu.

mPay S.A. jest twórcą innowacyjnej technologii pozwalającej na realizację transakcji finansowych dokonywanych przy użyciu telefonu komórkowego. Spółka działa jako agent rozliczeniowy, zapewniając operatorom telekomunikacyjnym oraz bankom uniwersalną platformę do realizacji mobilnych płatności. Na Kongresie GSMA w Barcelonie w 2008 mPay został zaliczony do grona 10 najbardziej innowacyjnych firm na świecie w kategorii usług. Jako pierwszy podmiot w Polsce uzyskał zgodę Prezesa NBP na rozliczanie transakcji płatniczych przy pomocy telefonów komórkowych. mPay jest spółką zależną grupy kapitałowej ATM S.A. Więcej informacji na www.mpay.pl.