Pożyczki, dotacje, pokrycie rat leasingu. Przedsiębiorcy z Pomorza Zachodniego poznają ofertę ARP

konferencja szkolenie

Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zacieśnia współpracę z lokalnym oddziałem Agencji Rozwoju Przemysłu. Wielkopolski oddział ARP odpowiedzialny jest za sprawy przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego. Agenda rządowa odpowiedzialna jest m.in. za strategię informacyjną oraz dystrybucję środków w ramach Tarcz Antykryzysowych. Każde spotkanie z przedstawicielami instytucji to więc okazja do zapoznania się z aktualnymi ofertami wsparcia: – Działalność Agencji Rozwoju Przemysłu bardzo się poszerzyła, stąd też ważne jest żebyśmy jako samorząd gospodarczy Pomorza Zachodniego byli blisko bieżących problemów przedsiębiorców i mogli ich informować o istotnym wsparciu. Niewątpliwie oferta ARP jest szeroka i warta rozważenia – mówi dr Piotr Wolny, Dyrektor Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Spotkanie z przedstawicielami Agencji Rozwoju Przemysłu odbędzie się już w najbliższy piątek (9.10.2020) od godziny 10:00. Wstęp wolny!

Agencja Rozwoju Przemysłu w ramach działań związanych z Tarczą Antykryzysową pozyskała kapitał w wysokości ponad 1,7 miliarda złotych. Pieniądze te mogą trafić do przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego. ARP podczas spotkania z przedsiębiorcami będzie mówiła o czterech produktach dedykowanych firmom, które ucierpiały w czasie pandemii koronawirusa. Mowa o pożyczce obrotowej na finansowanie deficytu w kapitale, pożyczce obrotowej finansującej wypłatę wynagrodzeń w sektorze MŚP czy leasingach: operacyjnym oraz firmowym z przeznaczeniem na spłatę kredytowania ruchomości technicznych.  Każdy z tych produktów może się cieszyć wielkim zainteresowaniem przedsiębiorców i być silnym wsparciem w czasach pandemii koronawirusa.

– Agencja Rozwoju Przemysłu w ramach Tarczy Antykryzysowej ma do dyspozycji wiele instrumentów, które są bardzo atrakcyjne dla sektora MŚP. Dotychczas kojarzyliśmy ARP jako instytucje wspierającą przemysł ciężki oraz wielkie sektory gospodarki. Pandemia koronawirusa postawiła przed instytucją nowe wyzwania, bardzo zależy nam jako organizacji zrzeszającej przedsiębiorców na dobrych relacjach z instytucją, która ma realne środki wsparcia dla małych i średnich firm. Pożyczki płynnościowe i dotacje oraz wsparcie leasingowe to instrumenty, które są bardzo potrzebne przedsiębiorcom w trudnych czasach walki o przetrwanie. Pandemia trwa i niewątpliwie wiele firm szuka dla siebie możliwości optymalnego działania – mówi dr Piotr Wolny, Dyrektor Biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Dla kogo wsparcie?

NOWE PRODUKTY ARP S.A. ADRESOWANE SĄ DO FIRM, KTÓRE:
•Ucierpiały w związku z epidemią spowodowaną rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2
•Funkcjonują w obszarze MŚP
•Prowadzą pełną księgowość
•Prowadzą działalność minimum od 12 miesięcy
•Ich przychody za ostatni okres obrachunkowy przekraczają 4 mln zł
•Ostatni rok zakończyły dodatnim wynikiem EBITDA i zyskiem netto(wynik operacyjny + amortyzacja)

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich przedsiębiorców. Zapraszamy już w piątek od godziny 10:00.