Spadek ceny Ethereum szansą dla inwestorów

0

Kolejna część historii Trumpa rozgrywa się dzisiaj, tym razem wraz z prokuratorem generalnym Jeffem Sessionsem, który ma zająć stanowisko w sprawie związków z Rosją i zwolnienia byłego szefa FBI, Jamesa Comeya. Rynki będę się wsłuchiwać, ale inwestorzy nie oczekują większego wpływu na kondycje rynków. Dużym wydarzeniem, na które wszyscy czekają jest ogłoszenie wyników specjalnego dochodzenia Roberta Muellera w sprawie powiązań Trumpa z Rosją. Pogłoski, że Trump planuje również i jego zwolnić są niepokojące.

Prawdopodobnie bardziej naglącym problemem jest pułap zadłużenia, z którym skonfrontować muszą się Stany Zjednoczone. Sekretarz skarbu, Steven Mnuchin, wzywa Kongres do zwiększenia limitu wydatków wcześniej niż później. Na ten moment, ostatecznym terminem będzie prawdopodobnie październik lub listopad, ale Mnuchin ma naprawdę nadzieję, że zmiana ta odbędzie się w przeciągu sześciu najbliższych tygodni, jeszcze przed zaplanowaną na sierpień przerwą wakacyjną. Według serwisu usdebtclock.org narodowy dług amerykański wynosi na obecną chwilę blisko skromnych 20 bilionów dolarów. Na ten moment, rząd operuje wolną gotówką wartą około 40 bilionów dolarów, czyli znacznie mniej niż 150 miliardów dolarów, które wyznaczają minimalny wymagany pułap.

Dług_USA_13_06_2017Brytyjska premier Theresa May spotyka się dzisiaj z przewodniczącym północnoirlandzkiej Partii Demokratycznych Unionistów, którzy posiadają 10 miejsc potrzebnych aby utworzyć większościowy rząd. Chociaż wyrazili oni chęć współpracy z May, nie są jednak naiwni, jeżeli chodzi o polityczne manipulacje. Jesli nie dojdzie do porozumienia do końca dnia, może to oznaczać prawdziwe kłopoty dla Theresy May, Wielkiej Brytanii oraz dla funta brytyjskiego, który obecnie utrzymuje wsparcie na poziomie 1.2630 w stosunku do dolara.

GBPUSD_13_06_2017

Kantory_13_06_2017Bitcoin i Ethereum znów zanotowały wczoraj rekordowe poziomy, po których nastąpiły dosyć znaczne  spadki. W przypadku Ethereum wyniosły około 100 dolarów na monecie, co składa się na około 25% jego obecnej ceny. Pomimo ogromnego wzrostu i spadków, cenie udało się zyskać 25 dolarów w przeciągu dnia. Największe wolumeny pochodzą z internetowej giełdy Poloniex, który obecnie doświadcza przepełnienia i opóźnień, tak jak i Bithum oraz Coinone, koreańskie kantory, które naprawdę poszerzyły swoje wpływy w ciągu ostatniego tygodnia. Pomimo, iż japoński bitFlyer spadł na trzecie miejsce, jego obecne wolumeny są i tak dwa razy większe niż na początku tego miesiąca.Ethereum_13_06_2017

Czytaj również:  Ile będzie wart bitcoin? - Szczepan Bentyn

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro