Spekulacje na temat ETF nadal rządzą rynkiem kryptowalut

Simon Peters, analityk eToro
Simon Peters, analityk eToro

Bitcoin nie odnotował wzrostu z tygodnia na tydzień. Największa kryptowaluta na świecie rozpoczęła ubiegły tydzień na poziomie około 36 800 dolarów i odnotowała straty w połowie tygodnia, spadając do poziomu około 35 300 dolarów. Następnie odreagowała, wracając do swojej pozycji wyjściowej i obecnie ponownie notuje cenę około 36 800 dolarów.

Ethereum miało mocniejszy tydzień, rosnąc o około 1,8 proc. Siedem dni temu znalazł się nieco powyżej poziomu 1 980 dolarów i również odnotował straty na początku tygodnia, spadając do około 1 910 dolarów. Potem jednak silnie odreagował, by dziś rano wylądować nieco poniżej 2 020 dolarów.

Jeśli chodzi o pozostałe ruchy na rynku krypto, Axie Infinity odnotowało silny tydzień wzrostów, rosnąc o około 11,2 proc. Cena tokena do gier powróciła do życia po tym jak poinformowano, że liczba aktywnych użytkowników na platformie wzrosła.

Nadchodzący tydzień

Ten tydzień na rynkach zapowiada się spokojniej pod względem wydarzeń bieżących. Bitcoin nadal znajduje się w centrum zainteresowania wielu inwestorów, ponieważ spekulacje i rozmowy na temat ETF nadal rozbrzmiewają.

W środę poznamy najnowsze prognozy gospodarcze OECD, które mogą dać wgląd w kondycję globalnej gospodarki. Chociaż mało prawdopodobne, aby wpłynęły na rynki w znaczący sposób, mogą być użytecznym barometrem dla inwestorów, biorących pod uwagę perspektywy makro.

Spekulacje na temat ETF nadal rządzą ruchami na rynkach takich jak bitcoin. Pogłoski o głównych instytucjach nadal zderzają się z działaniami organów regulacyjnych przed potencjalnym sygnałem startowym na nowym rynku handlu kryptowalutami. W rezultacie, bitcoin nadal drepcze w miejscu, kilka tygodni po znacznym wzroście cen.

Warte uwagi:

Trudności w wydobywaniu BTC – rekord

Trudność wydobywania bitcoinów osiągnęła kolejny rekord wszechczasów według danych BTC.com. Do 2023 r. stale rosła, ponieważ moc obliczeniowa sieci wzrosła wraz z liczbą kopaczy i posiadaczy BTC.

Antpool uiszcza rekordową opłatę

Kopacz bitcoinów Antpool zapłacił nową rekordową opłatę w łańcuchu bloków, pobierając 3,1 miliona dolarów opłat transakcyjnych. Portfel nadawcy został utworzony zaledwie kilka minut przed transakcją, a odbiorca otrzymał jedynie 55,78 z pierwotnie wysłanych 139,42 bitcoinów.

Mark Cuban dostrzega wartość blockchain dla rynku nieruchomości 

Amerykański miliarder, producent filmowy i biznesmen Mark Cuban powiedział, że blockchain może zrewolucjonizować rynek nieruchomości. Przedsiębiorca technologiczny powiedział, że technologia blockchain może zostać wykorzystana do automatyzacji i zabezpieczenia transakcji dotyczących nieruchomości oraz zarządzania projektami.

Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro