Sygnity z nowym Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych

Prezes Zarządu Sygnity SA Janusz R. Guy
Prezes Zarządu Sygnity SA Janusz R. Guy

Rada Nadzorcza Sygnity na wniosek Prezesa Zarządu powołała na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych Jakuba Leśniewskiego. Nowy Członek Zarządu podejmie obowiązki od 1 października br.

Jakub Leśniewski to doświadczony menedżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem
w zarządzaniu finansami wiodących międzynarodowych firm. Do Sygnity przechodzi z polskiego oddziału Atos SE, globalnego lidera usług informatycznych, gdzie pełnił rolę Dyrektora ds. Finansowych. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku w GlaxoSmithKline, od 1996 do 1999 roku kontynuował rozwój zawodowy w strukturach funduszu Eastbridge Group. W 1999 roku objął stanowisko CFO w Multikino & M-Investments. Sprawował je do 2003 roku, przez rok łącząc funkcję CFO z pozycją p.o. Dyrektora Generalnego. W latach 2003-2008 związany z Grupą LVMH w funkcji CFO dla Europy Centralnej Grupy Sephora.

Prezes Zarządu Sygnity SA Janusz R. Guy
Prezes Zarządu Sygnity SA Janusz R. Guy

Stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych, co zawsze podkreślam, jest dla spółki giełdowej szczególnie istotne. Osoba CFO to umiejętność łączenia doświadczenia zarządzania finansami, planowania strategicznego, zarządzania dużymi organizacjami oraz rozumienia oczekiwań rynku kapitałowego. Co do branży – CFO powinien znać charakterystykę rynku i złożoność projektów IT. Ostatnie trzy lata skupialiśmy się na uporządkowaniu i usprawnieniu procesów wewnętrznych spółki oraz utrzymaniu pozytywnych rezultatów finansowych – dowodem na to jest rekordowe 11 kolejnych kwartałów rzędu z pozytywnym wynikiem. powiedział Janusz R. Guy, Prezes Zarządu Sygnity S.A. – Jesteśmy gotowi do realizacji nowej ambitnej strategii budowania wartości dla akcjonariuszy i umocnienia pozycji spółki w branży IT. Do tego zadania potrzebuję doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów i liderów, takich właśnie jak Jakub Leśniewski. – powiedział Janusz R. Guy, Prezes Zarządu Sygnity.

Jednocześnie Spółka informuje, że stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych w Sygnity Jakub Leśniewski obejmie z dniem 1 października 2015 r.