Szósta runda inwestycyjna dla innowacji w sektorze energii – InnoEnergy

innowacje

Największy europejski akcelerator biznesu w energetyce, InnoEnergy, rozpoczyna właśnie szóstą edycję „Rundy Inwestycyjnej”. Jej celem jest wsparcie oraz promocja innowacyjnych technologii w sektorze energii.

Podsumowanie rund inwestycyjnych InnoenergyNową edycję „Rundy Inwestycyjnej dla projektów innowacyjnych” stworzono z myślą o nowatorskich pomysłach technologicznych oraz modelach biznesowych, dobrze wpisujących się w ewolucję, której obecnie podlega energetyka. InnoEnergy tworzy dla nich warunki rozwoju w ramach swojej ogólnoeuropejskiej sieci, złożonej z przedsiębiorstw, ośrodków akademickich i ekspertów branżowych. Dzięki współpracy, startupy, małe i średnie firmy oraz duże koncerny mają większe szanse na sprostanie wyzwaniom, jakie stawia przed nimi komercjalizacja technologii, a czas, jaki upływa między zakończeniem fazy badań a rynkowym wdrożeniem, ulega istotnemu skróceniu.

„Innowacje w energetyce są istotne w procesach redukowania emisji, ograniczenia zmian klimatu i dostarczania zrównoważonej energii krajom na całym świecie” – stwierdził Diego Pavia, dyrektor wykonawczy InnoEnergy. „Rezultaty naszych wcześniejszych „Rund inwestycyjnych” już mają realny wpływ zarówno na środowisko, jak i na wyniki sprzedaży wspartych przez nas przedsięwzięć, która prognozowana jest na poziomie ponad 3 miliardów euro. To imponujący wynik.”

Od czasów pierwszej „Rundy Inwestycyjnej” w 2011 roku, InnoEnergy z powodzeniem sfinansowało projekty w  łącznej kwocie 1,2 miliarda euro, z czego udział InnoEnergy wyniósł 147 milionów euro. Pozostała część została sfinansowana przez partnerów oraz inwestorów. Ogółem w całej Europie realizowanych jest 250 projektów, w wyniku których wprowadzono na rynek 78 innowacyjnych produktów i usług.

„Współfinansowanie projektu to oczywiście jeden z kluczowych elementów naszej oferty. Jednak to co nas wyróżnia i jest szczególnie atrakcyjne dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw to przede wszystkim aktywne wsparcie w wejściu na zagraniczne rynki oraz możliwość współpracy z czołowymi graczami sektora energetycznego w Europie” – powiedział Jakub Miler, dyrektor zarządzający InnoEnergy w Polsce.

„Runda Inwestycyjna” trwa od 1 lutego do 7 kwietnia 2017 roku.