Top 5 firm, w których najłatwiej wziąć pożyczkę

pieniądze

Jak wiadomo, uzyskanie pożyczki jest dość problematycznym zadaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o finansowanie biznesu lub chwilówek online. W przeszłości tylko banki udzielały pożyczek, ale teraz istnieje wiele firm (stowarzyszeń finansowych, podmiotów, organizacji i pożyczkodawców) gotowych zapewnić ci usługę, której potrzebujesz. Możesz spojrzeć na ranking chwilówek i wybrać firmę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Najpopularniejszym sposobem finansowania są oczywiście kredyty bankowe. Trudność polega na problematyczności samej pożyczki (nie każdy przedsiębiorca może ją otrzymać), co wynika z trudnej sytuacji gospodarczej. Firma, na którą zaciągany jest kredyt, musi od dłuższego czasu dobrze sobie radzić i nie może mieć żadnych problemów z historią finansową.

Aby uzyskać pożyczkę, należy również przedstawić płynne zabezpieczenie. Warto zauważyć, że najłatwiejsze do uzyskania finansowanie pod zastaw są nieruchomości (jak np. mieszkanie z jedną lub dwiema sypialniami, które szybko się sprzedaje) oraz lokaty. Trudniej jest rozwiązać ten problem mając do dyspozycji pojazd, działkę lub specjalistyczny sprzęt.

Kredyt bankowy

Wybierając bank, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, gdzie najłatwiej będzie uzyskać pilne pieniądze, ale także na akceptowalne warunki, które będą dla nas korzystne oraz na wiarygodność instytucji finansowej. Można wymienić banki, które gwarantują stabilność i wiarygodność:

  • Bank Pekao;
  • Millenium;
  • Santander Bank Polska;
  • PKO Bank Polski;
  • NG Bank Śląski.

Warto podkreślić zalety współpracy z określonymi firmami i określić, gdzie najłatwiej jest pożyczyć.

Bank Pekao

Jeden z najbardziej znanych i najstarszych banków w kraju od 1929 roku. Posiada dużą bazę klientów, w tym zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Wśród zalet wymienia się możliwość uzyskania dowolnej kwoty do 250 tys. zł, bez określania celu wniosku.

Dostępna i wygodna bankowość elektroniczna pozwala na wymianę walut i ustawienie automatycznych przelewów pieniężnych. Bez problemu można płacić za różne zakupy, usługi i komunikację miejską. Możliwe jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego przy niewielkim depozycie.

Millenium

Jeden z pierwszych w Polsce banków komercyjnych od 1989 r. Posiada wygodną bankowość internetową i świadczy wiele usług dla osób prywatnych i firm. Wszystkie rodzaje transakcji odbywają się z mobilną autoryzacją, a wszelkiego rodzaju usługi są wygodnie świadczone online. Słynie z pouczających i troskliwych porad we wszystkich sprawach.

Santander Bank Polska

Bank ma około 600 placówek w całym kraju, a jego kapitał wynosi około 1 mld zł. Oferowane są usługi kredytów konsolidacyjnych online. Zaletą jest to, że otrzymane środki można przeznaczyć na spłatę istniejących kredytów w innych bankach. Wszystkich płatności można dokonać wygodnie online lub automatycznie. Istnieje również możliwość założenia lokaty.

PKO Bank Polski

Kolejny staromodny bank z historią sięgającą 1919 roku. Jedna z najbardziej wszechstronnych, świadczy usługi dla osób fizycznych i firm oraz finansuje wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa i korporacje. Posiada liczne oddziały na terenie całego kraju oraz około 3000 bankomatów, z których większość jest dostępna bez ograniczeń przez całą dobę. Ma około 9 milionów klientów, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców. Posiada specjalne usługi kredytowe dostępne w celu finansowania projektów każdej wielkości i przedsiębiorstw, a także wydaje elitarne karty kredytowe dla swoich klientów. Niezwykle wygodna bankowość internetowa.

NG Bank Śląski

Bank powstał w 1988 roku jako wydzielony z Narodowego Banku Polskiego. Udziałowcem jest międzynarodowa firma holenderska. W całym kraju zainstalowane są liczne bankomaty zbliżeniowe. Liczba klientów to około 4 mln osób fizycznych i pół miliona klientów korporacyjnych.

Pożyczki udzielane są na szerokie kwoty, od 5 000 zł do 200 000 zł, co zależy głównie od rodzaju karty kredytowej. Kredyt gotówkowy można przedłużyć nawet na trzy lata przy niezmienionym oprocentowaniu. Istnieje możliwość otwarcia karty wielowalutowej.