Udział w evencie sprzedażowym – czy warto poświęcić na to czas?

0
konferencja

Każdy z nas pracuje w określonej branży. Zajmujemy poszczególne stanowiska i odgrywamy poszczególne role w naszych organizacjach. Każdorazowo staramy się też być specjalistami, wręcz ekspertami w swojej dziedzinie i dawać z siebie jak najwięcej. Dzisiejszy rynek daje nam wiele możliwości rozwojowych, szkolenia, konferencje, różnorodne eventy. Takie spotkania mają za zadanie jedno – rozwijać nasze kluczowe umiejętności i odkrywać to, co dotąd nieodkryte. W każdym zawodzie przydatna jest żyłka sprzedawcy. Warto poszerzać swoją wiedzę na ten temat, również podczas eventów sprzedażowych.

Dlaczego warto uczestniczyć w wydarzeniach tematycznych?

Ile osób, tyle zdań możemy usłyszeć na temat proponowanych na rynku wydarzeń, które kierowane są do poszczególnych grup docelowych. Nie da się też ukryć, że wraz z upływem czasu, a co za tym idzie, rozwojem biznesu oraz kultury organizacyjnej w naszym kraju, pojawiło się coraz więcej propozycji uczestnictwa we wszelkiego rodzaju szkoleniach. Mamy obecnie możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach, które są mniej lub bardziej kameralne. Proponowane są małe, kilkuosobowe i średniej wielkości szkolenia, które są w stanie jednorazowo zgromadzić kilkadziesiąt osób i nie jest to powodowane brakiem zainteresowania u odbiorców, ale warunkami technicznymi i założeniami, jakie postawił sobie organizator. Możemy też bez problemu skorzystać z oferty, gdzie liczba odbiorców będzie przekraczać setki, a nawet tysiące. Obecna oferta rynkowa cały czas ulega zmianom, tak samo, jak zainteresowanie i świadomość ludzi. Oto 4 powody, dla który warto brać udział w wydarzeniach tematycznych:

  1. Wiedza i umiejętności to podstawa – to właśnie świadomość ludzka i potrzeba kształcenia sprawiają, że mamy coraz większy wybór wydarzeń mających za zadanie rozwijać nasze kompetencje. Nie można też zaprzeczyć, że panuje obecnie szeroko pojmowana moda na zdobywanie wiedzy praktycznej i przekuwanie jej w sukces. Wynika ona przede wszystkim z oczekiwań pracodawców, wcześniej wspomnianej świadomości ludzi i potrzeby samokształcenia oraz – co najważniejsze – efektów, które jest nam w stanie dać dobra konferencja, szkolenie lub inne wydarzenie. Poszerzanie wiedzy i zdobywanie umiejętności jej wykorzystywania to pierwszy i najważniejszy powód dla obecności na wydarzeniach, które są dedykowane naszej branży lub wykonywanemu zadaniu.
  1. Zdobywanie nowych kontaktów – drugim powodem, który powinien nas skłonić do uczestnictwa w evencie, jest możliwość poznania nowych ludzi i pozyskania intratnych kontaktów. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy na szkoleniu, konferencji, czy mamy do czynienia z networkingiem – praktycznie zawsze nadarzy się okazja do poznania wartościowych ludzi, którzy mogą przyczynić się w przyszłości do naszego sukcesu. Podstawą do zdobywania kontaktów jest brak oporów do rozpoczynania rozmowy i chęć poznania nowych osób. Pamiętajmy, że na szkoleniach czy innych wydarzeniach, pojawiają się zazwyczaj osoby bardzo aktywne, które mogą mieć mocno rozbudowaną sieć kontaktów. Takie wydarzenia tylko sprzyja nawiązywaniu nowych relacji biznesowych.
  1. Informacje niedostępne dla każdego – na większości eventów można spotkać osoby, które dysponują ciekawymi, a nawet bardzo cennymi informacjami z branży. Poznając nowych ludzi, nie tylko mamy możliwość nawiązania kontaktu. Może się okazać, że uda nam się usłyszeć coś bardzo interesującego, co pomoże nam w osiągnięciu celu. Takie informacje nie są dostępne dla wszystkich, a ludzie je posiadający dzielą się nimi w pewnych okolicznościach i w pewnych kręgach. Informacja w dzisiejszych czasach jest jedną z cenniejszych materii, która może pozwolić Ci być nawet o kilka kroków przed konkurencją.
  1. Poznawanie konkurencji – obecność na wszelkiego rodzaju wydarzeniach zawsze daje możliwość do poznania konkurencji. Unikanie wzrokiem i udawanie, że konkurenci nie istnieją, to bardzo słabe, a wręcz dziecinne podejście do sprawy. Tak długo, jak konkurenci zachowują się w porządku i grają fair, tak długo nie ma powodów do obaw. Starajmy się nawiązywać z nimi relacje, rozmawiać i wymieniać doświadczeniami. Naturalnie, nie należy zdradzać zbyt wiele ze swoich działań i samemu brać poprawkę na najbardziej czułe kwestie w biznesie. Jednak warto działać w myśl starego porzekadła – przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej – oczywiście nie traktując konkurentów, jak dosłownych wrogów. Nigdy nie wiadomo, czy osoba będąca naszym konkurentem dzisiaj, w przyszłości nie stanie się naszym sprzymierzeńcem.
Czytaj również:  Automatyzacja i cyfryzacja to przyszłość branży zarządzania wierzytelnościami?

Podsumowując, powodów do odwiedzania szkoleń, kongresów, dużych wydarzeń i innych eventów jest w zasadzie cała masa. Prócz czterech wyżej wymienionych, na pewno znalazłoby się jeszcze kilka bardzo istotnych.

Jeżeli chcesz być postrzegany, jako osoba aktywna, a także zdobywać wiedzę, wymieniać się kontaktami oraz móc śledzić swoich konkurentów lub też uczyć się od najlepszych, to właśnie National Sales Congress, który odbędzie się 13 września 2018 w Warszawie na PGE Narodowym, jest idealnym wydarzeniem dla Ciebie. PGE Narodowy w Warszawie to nie tylko dogodna i prestiżowa lokalizacja, ale również duże możliwości na zorganizowanie sporego eventu, co za tym idzie, będziesz mieć możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. Tego dnia na scenie zagoszczą takie osoby, jak:

l Jacek Walkiewicz – jeden z najbardziej rozpoznawalnych mówców i absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Autor programów szkoleniowych i wykładów, za co został doceniony przez ponad 500 firm. Znany z niebanalnego humoru i ceniony za wiedzę merytoryczną. Możesz go również kojarzyć z wystąpień w TEDx.

l Wojciech Herra – człowiek sprzedaży, który kocha adrenalinę. Sam wyznacza swoich przyszłych klientów i z czasem, przechodząc przez wszystkie etapy sprzedaży, walczy o nich i prowadzi do finalizacji całego procesu. Zajmuje się też szkoleniem i doradztwem z zakresu zwiększania efektywności sprzedaży.

l Mateusz Grzesiak – wykładowca, przedsiębiorca i konsultant biznesu. Z powodzeniem ukończył psychologię, a także jest doktorem nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Międzynarodowo szkoli już od 14 lat, w 7 językach. Do tej pory napisał aż 14 książek.

l Martin Lewandowski – właściciel federacji KSW i współtwórca polskiego MMA. Człowiek sportu i biznesu, który z pasji stworzył markę rozpoznawalną na całym świecie. Jego doświadczenie sięga od współpracy z agencjami marketingowymi, poprzez organizację eventów, prowadzenie firmy poligraficznej i punktów usługowych, pracę za granicą po organizację największej w Europie Gali MMA.

Poza wspomnianymi osobistościami, pojawi się też wielu innych prelegentów, których będziesz miał okazję poznać w trakcie tego wydarzenia. Tego dnia oddamy do Twojej dyspozycji tak naprawdę dwa eventy: Kongres sprzedażowy – który jest dedykowany handlowcom i wszystkim osobom pracującym w sprzedaży – oraz Kongres Managerów – z wykładami i warsztatami dla kadry managerskiej i właścicieli firm. Partnerem Kongresu Managerów jest Koźmiński Executive Business School. Ponadto, będziesz mógł skorzystać z moderowanej strefy networkingu, którą zajmie się Akademia Rekomendacji Grzegorza Turniaka oraz strefy partnerów, inaczej zwanej strefą wystawienniczą.

Pozwól sobie osiągać jeszcze lepsze wyniki, bądź, jak zapalony sportowiec, czujący progres podczas swoich treningów i sięgający po złoto. Zdobywaj wiedzę, doświadczenia i kontakty.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.nationalsales.pl. Spotkajmy się razem na podium.