W jaki sposób szybko zlokalizować telefon?

Możliwość zlokalizowania smartfona lub innego urządzenia mobilnego jest nieoceniona w wielu momentach. Nieważne, czy sprzęt zostanie zgubiony lub skradziony – możesz spróbować go namierzyć. Taki zabieg sprawdza się także w biznesie – m.in. umożliwia większą kontrolę nad telefonami służbowymi. Sprawdź, jak zlokalizować dowolne urządzenie mobilne należące do Twojej firmy.

Jak zlokalizować telefon służbowy?

Szukasz sposobu, aby szybko i łatwo namierzyć konkretny telefon służbowy lub inny sprzęt wyposażony w kartę SIM? Lokalizacja urządzeń mobilnych w firmie staje się prostsza z usługą dla biznesu dostępną w Plusie. Bez względu na to, ile osób zatrudniasz oraz ile urządzeń służbowych znajduje się w zasobach firmy – możesz śledzić dowolną liczbę kart SIM, pod warunkiem, że Twój numer jest w sieci Plus.

Sprawdź zatem, jak działa Usługa Lokalizacji Urządzeń Mobilnych w praktyce. Dostęp do wszystkich funkcji otrzymujesz z poziomu przeglądarki internetowej – warunkiem jest aktywne połączenie z Internetem.

Jakie funkcje oferuje usługa Lokalizacji Urządzeń Mobilnych?

Usługa Lokalizacji Urządzeń Mobilnych ma szereg bardzo praktycznych funkcjonalności. Oczywiście kluczową z nich jest ustalanie położenia smartfonów i pozostałych urządzeń wyposażonych w kartę SIM – co za tym idzie możesz poznać lokalizację swoich pracowników oraz zasobów firmowych. Możesz również definiować częstotliwość sprawdzania lokalizacji urządzeń w zależności od Twoich potrzeb.

Z poziomu usługi możesz zdefiniować obszary lokalizacji, zdarzenia lokalizacyjne oraz odbiorców ich powiadomień. W praktyce oznacza to, że jeśli dany pracownik opuści wyznaczoną strefę pracy, to otrzymujesz powiadomienie w postaci SMS-a wysłanego na Twój smartfon. Jednocześnie sam możesz wysyłać bezpłatne wiadomości SMS na monitorowane urządzenia. Bardzo praktyczna jest również funkcja raportowania, która zawiera historię położeń i zdarzeń każdego ze sprzętów.

Zastosowanie usługi Lokalizacji Urządzeń Mobilnych sprawdza się również pod kątem monitorowania czasu pracy Twojego zespołu. Jak to działa w praktyce? W ten sposób monitorujesz nie tylko aktualne położenie Urządzenia Mobilnego, ale sprawdzasz, czy pracownik wykonywał swoje obowiązki w godzinach pracy. 

W jakiej branży lokalizacja smartfonów i tabletów będzie bezcenna?

Zastanawiasz się czy w Twoim biznesie sprawdzi się usługa Lokalizacji Urządzeń Mobilnych od sieci Plus? Jej korzyści zauważysz na wielu płaszczyznach. W końcu nie tylko ustalasz aktualne położenie swoich pracowników, ale również dbasz o bezpieczeństwo zasobów firmy oraz bezpieczeństwo samych pracowników. Usługę warto wdrożyć w takich branżach jak handel oraz transport i logistyka. Zyskaj kontrolę nad aktualnym położeniem swoich pracowników czy firmowych dostaw oraz pojazdów. Dodatkowo możesz monitorować czas pracy np. przedstawicieli handlowych z każdej branży m.in. medycyny oraz szeroko rozumianych usług. Jest to również praktyczne rozwiązanie w przypadku weryfikowania czasu oraz miejsca pracy zdalnych współpracowników.