Zarządzania finansami dziecko nie nauczy się samo

0

Znajomość nowoczesnych narzędzi bankowych oraz umiejętność zarządzania finansami to dziś podstawa, równie ważna jak chociażby znajomość języków obcych. Dlatego zamiast dawać dziecku kieszonkowe w postaci gotówki, lepiej otworzyć mu rachunek w banku i wręczyć kartę do konta.

„Dobre nawyki oraz zdobyta wiedza mają niebagatelny wpływ na przyszłość naszych dzieci. Dlatego warto wcześnie zacząć ich edukację finansową i nauczyć je, jak prowadzić konto bankowe” – mówi serwisowi infoWire.pl Justyna Giżewska z Wydziału Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

Założenie konta małoletniemu odbywa się za zgodą rodziców. Rachunek najlepiej wybrać razem z dzieckiem. Dobrze, by był on w tym samym banku, w którym jest otwarte konto rodziców. Pozwoli to lepiej kontrolować wydatki pociechy oraz w razie potrzeby zasilić jej rachunek błyskawicznym przelewem.

Przy wyborze konta należy zwrócić uwagę na warunki cenowe ofert – w wielu bankach prowadzenie rachunku, karta, wypłaty z bankomatów i przelewy są bezpłatne. Dzieciom z pewnością spodoba się, że mogą obsługiwać konto za pomocą aplikacji mobilnych, dokonywać płatności zbliżeniowych przy karcie debetowej i bezpiecznych płatności internetowych, wysyłać przelewy na adres e-mail bądź numer telefonu oraz doładowywać telefon przez SMS, bankomat lub aplikację mobilną.

„Godne polecenia są takie konta, które »rosną« wraz z dzieckiem i dostosowują się do jego potrzeb, zmieniających się w trakcie dorastania” – rekomenduje ekspertka.

Czytaj również:  Handel coraz częściej sięga po biometrię. Czytniki naczyń krwionośnych zwiększą poziom bezpieczeństwa i zmienią organizację pracy