Zegarki Tissot – poznaj tajemnice szwajcarskiej legendy

tissot

Każdy koneser zegarków zdaje sobie sprawę, że Szwajcaria jest matką najlepszych marek produkujących zegarki. Czy znasz powiedzenie „ze Szwajcarską precyzją”? Właśnie w taki sposób wykonywane są zegarki szwajcarskie marki Tissot. Z tego artykułu dowiesz się między innymi jak wyglądało powstanie tej prestiżowej marki zegarmistrzowskiej oraz poznasz najciekawsze modele zegarków Tissot.

Podróż w czasie z zegarkami Tissot

tissot 3

Zegarki Tissot powstały w 1853 roku w miasteczku o urokliwej nazwie Le Locle. Jej założycielem był ojciec Charles-Feliien wraz z synem Charlsem-Emilie. Czy wiesz, że do 1917 roku zegarki marki Tissot gościły na cesarskich salonach? Ponadto zegarek Tissot uważany był za najlepszy kieszonkowy zegarek przez Gwardię Imperium Rosyjskiego. Nie da się ukryć, że w czasie I Wojny Światowej zegarki noszone na ręce były bardzo potrzebne, ze względu na to, że pilotom dużo prościej było odczytać godzinę prosto z ręki, aniżeli sięgać do kieszeni po zegarek kieszonkowy. Z tego właśnie powodu po 1910 roku marka Tissot postawiła na zegarki na rękę i szybko stała się jedną z przodujących marek, które produkują zegarki szwajcarskie. Pomimo ogromnej sławy, marka Tissot nie spoczęła na laurach i postawiła na swój rozwój szukając to coraz nowych rozwiązań. Już w latach 30 XX wieku producentom zegarków Tissot udało się stworzyć pierwszy na świecie naręczny zegarek antymagnetyczny, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Natomiast w 1951 roku Tissot wypuścił tak jak poprzednio, pierwszy na świecie, innowacyjny zegarek, który wyposażony był w dwadzieścia cztery strefy czasowe. 1983 rok dla manufaktur tworzących zegarki był rokiem przełomowym. Sprawcą całego zamieszania jest nowoczesny i innowacyjny zegarek elektroniczny, przez którego wiele producentów zegarków zakończyło swoją działalność. Niemniej jednak marka Tissot dzielnie walczy o swoje miejsce na rynku i włącza się do Swatch Group. Dzięki tej decyzji marce Tissot zapewniono wsparcie w produkcji zegarków. Do teraz producent tworzy swoje zegarki, coraz to nowsze i nowocześniejsze. 

Zegarki Tissot Herigate – dziedzictwo marki

Założeniem modeli zegarków z serii Tissot Herigate jest nawiązanie do bogatej i pięknej historii marki, za pomocą powrotu do modeli zegarków, które uważane są za kunszt zegarmistrzowskich twórców. Jeżeli lubisz styl retro, to z pewnością powinieneś rozważyć zakup zegarka z serii Herigate, które idealnie oddają ducha historii. Zegarki z tej serii przeznaczone są zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Marka, aby zachować oryginalny charakter produktów, zdecydowała się je wykonać za pomocą tradycyjnych materiałów. Cyferblaty są przykryte szkłem hesalitowym, jest ono odporne na wszelkie stłuczenia, ponadto można je samodzielnie polerować. Seria Tissot Herigate oferuje zegarki kwarcowe oraz z automatycznym naciągiem. 

Rewolucyjna technologia zegarków Tissot T-Touch

tissot 2 Zegarek Tissot T-Touch jako pierwszy został zaprezentowany w 1999 roku, technologicznie wyprzedzając swoją epokę. Innowacja ta polegała na tym, że był to pierwszy na świecie zegarek dotykowy, który premierę miał wiele lat przed smartfonami od Appla. Prostota obsługi oraz interesujący design – cechy opisujące Tissot T-Touch, które urzekły fanów marki. Niemniej jednak, to nie koniec rewolucji, ponieważ w 2014 roku marka zaprezentowała model z serii T-Touch, który oprócz tego, że jest dotykowy dodatkowo jest zasilany energią słoneczną. Ten model jeszcze bardziej podkreślił znaczenie całej marki wśród twórców nowoczesnych i innowacyjnych zegarków. Jeżeli jesteś miłośnikiem stylu sportowego i nowoczesności koniecznie spójrz na ofertę zegarków z serii Tissot T-Touch.

Ciesz się z nurkowania dzięki zegarkom Tissot Seastar 

Zegarki Tissot Seastar powstały z miłości do wody oraz samego nurkowania. Modele z tej serii są wysoce wodoszczelne, dzięki czemu mając zegarek na ręce można schodzić na naprawdę duże głębokości. Ponadto produkty Tissot Seastar są wyposażone w mechanizm automatyczny Powermatic 80, który gwarantuje 80-godzinna rezerwę chłodu, dodatkowo modele wyposażone są w mechanizmy kwarcowe. Ceramiczne jednokierunkowe obracające się bezele pozwalają kontrolować czas zejścia pod wodę. 

Doświadczono marka stworzona z pasją – Tissot

Tissot jest już tak kultową marką produkującą zegarki, że można by było mówić o niej latami. Są to niewątpliwie wytrzymałe, jakościowe i innowacyjne zegarki, a wyposażają je najlepsze z możliwych mechanizmy automatyczne i kwarcowe. Wybierz zegarek Tissot i przekonaj się na własnej skórze jak precyzyjny i wyjątkowy jest to produkt.