Akcje, towary, kryptowaluty, złoto i ropa wszystko idzie w dół

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro
Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro

Akcje, towary, kryptowaluty, wszystko idzie w dół. Złoto i ropa spadają, a Wall Street jest wstrząśnięte akcjami firm technologicznych. Nazywają je akcjami FANG, co oznacza Facebook, Amazon, Netflix i Google. Giełdowy spadek FANG w ciągu ostatnich kilku dni jest znaczący i całe powstałe zamieszenie dotyczy tego, czy jest to tylko niezbędna korekta czy początek czegoś większego.

FANG_16_06_2017

Z mojego punktu widzenia, ani bilans tych firm, ani ich perspektywy wzrostu nie przekroczyły 30% od stycznia tego roku. Jeżeli jednak Donald Trump zdoła wycofać się z tego gwałtownego spadku akcji i przeforsuje reformy podatkowe oraz regulacyjne, których wypatruje, FANG będzie siłą z którą przyjdzie nam się liczyć.

BTC_16_06_2017Rynek kryptowalut przez ostatnie 48 godzin odnotowuje same straty ale wydaje się, że łagodna poprawa jest blisko. Bitcoin odnotował ogromny spadek w wysokości 850 dolarów od czasu rekordowego notowania w poniedziałek. Jesteśmy jednak oswojeni z tego typu korektami rynkowymi, zważywszy na fakt, że zaledwie trzy tygodnie temu widzieliśmy korektę w wysokości 920 dolarów. Dobrą wiadomością jest, że znaleźliśmy pewne wsparcie we wzrastającym trendzie, ale istnieje dosyć spora szansa, że złamany zostanie poziom 1900 dolarów za monetę. Tak czy owak, musimy zrozumieć, że jest to rynek wysokiego ryzyka i jeśli nie czujesz się pewnie w tym obszarze, zdecydowanie polecam dywersyfikację portfela na mniej ryzykowne aktywa w przyszłości.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro