Bank Pekao podpisał porozumienie o współpracy z PolChambers

0
Bank Pekao

Bank Pekao S.A. będzie oferował swoje usługi doradztwa oraz finansowania ponad pięciu tysiącom firm zrzeszonych w izbach należących do Stowarzyszenia Polskich Izb Handlowych za Granicą (PolChambers).

Współpraca wpisuje się w naszą strategię budowy polskiego banku międzynarodowego, który będzie wspierał przedsiębiorców w kraju, ale także pomagał im realizować ambicje rozwoju za granicą. Dzięki porozumieniu, zyskujemy łatwiejszy dostęp do firm działających na całym świecie i możliwość oferowania im naszych usług – powiedział Tomasz Styczyński, wiceprezes zarządu Banku Pekao odpowiedzialny za pion bankowości korporacyjnej.

To kolejny krok Banku Pekao (po otwarciu swojego pierwszego zagranicznego przedstawicielstwa w Londynie w zeszłym roku) w kierunku wspierania ekspansji zagranicznej polskich firm. Porozumienie pozwoli firmom zrzeszonym w izbach na pięciu kontynentach uzyskać dostęp do szerokiej oferty banku, w tym m.in. specjalnej oferty finansowania eksportu polskich firm z gwarancjami KUKE.

Od wielu lat izby aktywnie wspierają polski biznes za granicą, a teraz, dzięki porozumieniu, nasze firmy będą miały łatwiejszy dostęp do informacji, doradztwa i finasowania swoich planów rozwojowych – powiedziała Hanna Stypułkowska Goutierre, prezes PolChambers.