Biuro rachunkowe z Warszawy — kompleksowa obsługa firm i nie tylko

biznes firma

Prowadzenie działalności gospodarczej, niezależnie od jej profilu, jest niezwykle skomplikowane. Dlatego biuro rachunkowe zlokalizowane w Warszawie oferuje wszechstronne czynności z zakresu finansów i nie tylko. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, więc jeżeli potrzebujesz pomocy w administrowaniu swojego przedsiębiorstwa lub masz problemy z rachunkami, sprawdź ofertę warszawskiego biura rachunkowego już dziś! Zobacz, czy w propozycji tego miejsca są działania korzystne dla Twojej firmy!

Co znajduje się w ofercie warszawskiego biura rachunkowego?

Finanse to najważniejszy obszar każdej działalności, niezależnie od branży i jej rodzaju. Dodatkowo prawo podatkowe, a nawet prawo pracy nakłada mnóstwo obowiązków na wszystkich przedsiębiorców. Warto wiedzieć, że działania te nie rzadko bywają skomplikowane, zwłaszcza gdy firma prężnie się rozwija. Dlatego też biuro rachunkowe z Warszawy oferuje kompleksowe usługi na wielu poziomach dla firm ze wszystkich sektorów gospodarki. Oczywiście jest to możliwe dzięki właściwie wyszkolonej kadry pracowniczej, która cechuje się dużym doświadczeniem i sporą wiedzą między innymi na temat rachunkowości.

Dokładna oferta warszawskiego biura rachunkowego

Eksperci, którzy stanowią najważniejszy element biura rachunkowego z Warszawy, zajmują się niemal wszystkimi czynnościami w obrębie księgowości, czy też kadr i płac. Co więcej, w ich ofercie znajdują się również dodatkowe usługi oraz profesjonalne doradztwo umożliwiające prawidłowe administrowanie firmy. Dlatego z tego powodu w propozycji warszawskiego biura rachunkowego, przedsiębiorcy mogą znaleźć takie działania jak:

 • prowadzenie ksiąg rachunkowych;
 • rejestracja firmy wraz z aktualizacją danych przedsiębiorcy i jego działalności;
 • tworzenie ksiąg przychodów i rozchodów;
 • przygotowywanie niezbędnych deklaracji podatkowych (m.in. VAT, CIT) oraz różnorodnych rozliczeń;
 • tworzenie praktycznych zestawień związanych z operacjami gospodarczymi;
 • sporządzanie raportów dla takich instytucji, jak GUS, NBP i wielu innych;
 • przygotowywanie analiz, sprawozdań i audytów finansowych, które umożliwiają rozwój przedsiębiorstwa;
 • opracowywanie ryczałtu ewidencjonowanego;
 • pełna obsługa jednolitego pliku kontrolnego (JPK);
 • kontakt w imieniu klienta z takimi instytucjami jak — Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowa Inspekcja Pracy;
 • reprezentowanie przedsiębiorcy przed obliczem urzędników oraz bezpośredni udział we wszystkich kontrolach;

Biuro rachunkowe z Warszawy i jego usługi kadrowo-płacowe

W zależności od profilu działalności gospodarczej, warszawskie biuro rachunkowe oferuje różnorodne działania. Dlatego w przypadku przedsiębiorców zatrudniających pracowników dostępne są usługi takie jak:

 • rozliczanie i naliczanie wynagrodzeń osób zatrudnionych;
 • obowiązkowa rejestracja pracowników w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych;
 • tworzenie niezbędnych teczek osobowych pracowników, czyli tzw. akta osobowe (są to dokumenty związane z zatrudnieniem, jego przebiegiem lub ustaniem nawiązanej współpracy);
 • przygotowywanie zaświadczeń na temat zatrudnienia oraz wynagrodzenia;
 • wykonywanie przelewów z wynagrodzeniami;
 • przyrządzanie deklaracji wymaganych przez takie instytucje, jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy;
 • przeprowadzanie kompleksowej obsługi umów (cywilnoprawnych, o dzieło, o pracę);
 • tworzenie oświadczeń PFRON;

Biuro rachunkowe z Warszawy – to nie tylko księgowość i usługi kadrowo-płacowe

Zarządzanie działalnością gospodarczą wiąże się z wieloma zadaniami i wyzwaniami, które nierzadko wprawiają w kłopot niejednego przedsiębiorcę. Dlatego warszawskie biuro rachunkowe kompleksowo opiekuje się swoimi klientami, niezależnie od branży, w której istnieją. Z tego powodu pracownicy tego miejsca pomagają odzyskiwać nieściągalne wierzytelności, w tym podatek VAT. Co więcej, doradzają oni podczas otwierania nowej działalności gospodarczej oraz podczas wyboru dogodnej formy rozliczeń. Dodatkowa oferta biura rachunkowego z Warszawy związana jest również z profesjonalnymi konsultacjami oraz pomocą prawną. Ponadto pracownicy tego miejsca, na bieżąco przeprowadzają aktualizację danych (zwłaszcza poprzez wymagane formularze) według obowiązującego prawa, rejestrują przedsiębiorstwa w KRS i dokonują zmian w jego obrębie. Warszawskie biuro rachunkowe pomaga również założyć spółkę handlową i opracowuje wszelkie potrzebne dokumenty, aby funkcjonowała ona zgodnie z obowiązującym prawem. To także tu każdy przedsiębiorca uzyska specjalistyczną pomoc, ponieważ pracownicy bez problemu zorganizują kontakt z notariuszem, prawnikiem bądź tłumaczem. W takim miejscu zarówno osoby fizyczne, jak i właściciele firm otrzymają pomoc związaną z doborem odpowiedniego kredytu bądź leasingu, a w razie potrzeby sporządzą również całą wymaganą dokumentację.

Zalety korzystania z profesjonalnych usług biura rachunkowego z Warszawy

Pomoc oferowana przez warszawskie biuro rachunkowe to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla przedsiębiorców różnego rodzaju i nie tylko. Oczywiście korzystanie z ich usług jest przede wszystkim wygodne i bardzo komfortowe, ponieważ wszystkie obowiązki spoczywające na barkach właścicieli firm wykonują osoby odpowiednio do tego wyszkolone. Dzięki temu łatwo można uniknąć popełnienia błędów, które w przypadku przedsiębiorców nierzadko są niezwykle kosztowne. Jednak do najważniejszych korzyści należy:

 • biuro rachunkowe z Warszawy przestrzega zasad aktualnie obowiązujących w związku z prawem podatkowym, rachunkowym, czy administracyjnym i bierze odpowiedzialność za ewentualne pomyłki popełnione przez księgowego. Jest to ściśle związane z tym, że biuro ma wykupione ubezpieczenie OC, które pokrywa wszelkie kary finansowe nałożone na przedsiębiorcę;
 • możliwość obniżenia podatków dzięki zastosowaniu tzw. kreatywnej księgowości;
 • jest to znaczne obniżenie kosztów dla przedsiębiorcy, ponieważ nie musi on zatrudniać dodatkowego pracownika oraz tworzyć mu specjalnego miejsca do pracy, w tym nabywać sprzętu typu komputer, programy komputerowe na licencji czy też meble. Nie ma również konieczności opłacania obowiązkowych składek zdrowotnych, czy emerytalnych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych;
 • dotrzymywanie terminów płatności związanych z podatkami, ubezpieczeniami i innymi obowiązkowymi należnościami, które każdy przedsiębiorca musi regulować;

Dlaczego korzystanie z usług biura rachunkowego z Warszawy jest dobrym pomysłem?

Warszawskie biuro rachunkowe to niezwykle innowacyjna pomoc dla różnorodnych przedsiębiorców. Dlaczego? W tym miejscu istnieje możliwość obsługi osób zainteresowanych pomocą w sprawach finansowych, bez osobistego kontaktu, ponieważ w ofercie tego miejsca znajduje się usługa określana mianem księgowości online. Ta alternatywa tradycyjnego biura rachunkowego jest niezwykle praktyczna. Wynika to z zastosowanego internetowego oprogramowania, które umożliwia obsługę z zakresu księgowości niezależnie siedziby danego przedsiębiorstwa. Oznacza to, że po prostu obsługiwane są firmy z całego kraju.

Warto wiedzieć, że program, z którego korzystają klienci warszawskiego biura rachunkowego, jest całkowicie bezpieczny. System został opracowany tak, aby tylko osoby upoważnione miały dostęp do dokumentacji firmy i wszystkich wrażliwych danych. Program księgowości online jest darmowy, a przy okazji nie wymaga on instalacji na sprzęcie użytkownika. Wszystko odbywa się w Internecie i tylko osoby upoważnione (czyli te, które otrzymały hasło oraz login) mają wgląd do akt.

Bez wątpienia, jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ ten system internetowy biura rachunkowego z Warszawy oferuje swoim klientom możliwość tworzenia raportów oraz różnego rodzaju zestawień, praktycznie 24h na dobę! Ponadto pojawia się sposobność poglądu dokumentacji księgowej na bieżąco. Dzięki temu każdy przedsiębiorca ma ścisłą kontrolę nad swoją działalnością gospodarczą. Co więcej, księgowość online warszawskiego biura rachunkowego to również darmowa możliwość wystawiania faktur (przez całą dobę!) oraz dostarczania wymaganych dokumentów bez konieczności bezpośrednich i osobistych kontaktów.

Co robić, gdy w ofercie biura rachunkowego z Warszawy nie ma propozycji odpowiedniej dla Ciebie i Twojej firmy? Poznaj nieszablonowe rozwiązania!

Jak widać propozycja warszawskiego biura rachunkowego, jest niezwykle mocno rozwinięta. Jednak zdarzają się takie przypadki, że przedsiębiorca potrzebuje nieszablonowego działania. Jest to ściśle związane z profilem jego działalności lub rodzajem branży, w której funkcjonuje. Dlatego w takim przypadku istnieje możliwość indywidualnej konsultacji ze specjalistami biura rachunkowego z Warszawy. Czynność ta jest zupełnie darmowa i bardzo praktyczna, ponieważ pozwala przybliżyć ekspertom rodzaj problemu. Natomiast przedsiębiorca może otrzymać wstępną wycenę swojego problemu.

Profesjonalne doradztwo z zakresu korzystnych ubezpieczeń

Warszawskie biuro rachunkowe to nie tylko działania z zakresu księgowości czy też kadr i płac. Specjaliści, którzy budują kadrę pracowniczą tego miejsca, zostali także przeszkoleni z ubezpieczeń. Co to oznacza? To właśnie w tym miejscu przedsiębiorca otrzyma pomoc nie tylko z odpowiedniego dla niego rozwiązania finansowego, lecz również zostanie mu dobrana polisa, całkowicie dostosowana do jego indywidualnych potrzeb. Biuro rachunkowe z Warszawy gwarantuje, że wybór ubezpieczenia będzie najlepszym rozwiązaniem dla osoby zainteresowanej, a przy okazji zostaną wynegocjowane najkorzystniejsze warunki zawarcia polisy. Dodatkowo warto wiedzieć, że przez cały okres trwania ubezpieczenia warszawskie biuro rachunkowe oferuje swą pomoc.

Dlatego miejsce tego rodzaju ma w swej ofercie ubezpieczenie biznesu, które zabezpiecza każdego przedsiębiorcę przed finansowymi konsekwencjami i nie tylko. Proponowane są również polisy na życie, która może obejmować również członków rodziny właściciela działalności, a  dodatkowo istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego, komunikacyjnego i tego związanego z ochroną domu bądź mieszkania.