Biznes inteligentniejszy dzięki oprogramowaniu

0

Sterowanie oświetleniem i temperaturą, dane w chmurze, automatyczna obsługa rabatów i promocji, to tylko niektóre możliwości oprogramowania dla firm działających m.in. w takich sektorach jak usługi, sprzedaż, gastronomia czy hotelarstwo. Twórcy oprogramowania dla biznesu wyprzedzają się we wprowadzaniu coraz to nowocześniejszych i dalej idących rozwiązań, które zwykły biznes zmieniają w biznes inteligentny. Postanowiliśmy nieco usystematyzować i poukładać wszystkie nowinki w rozwiązaniach dla firm i spróbować odpowiedzieć na pytanie, w którym kierunku podąża świat oprogramowania dla biznesu.

Świat biznesu to uniwersum pełne zmian nadchodzących niespodziewanie, a wszystko dzięki rozwojowi nauki i techniki. Stale rosnący poziom wiedzy człowieka w połączeniu z kreatywnością, przyczynia się do powstawania coraz to nowocześniejszych i zaskakujących rozwiązań, które śmiało wkraczają do codziennego życia, a także, a właściwie przede wszystkim, do sfery biznesowej. Wprowadzenie jednej nowinki, która ma ułatwić funkcjonowania firmy, czy wpłynąć na jakość obsługi oraz komfort klientów, pociąga za sobą lawinę kolejnych udogodnień wdrażanych do przedsiębiorstwa. Wszystko dlatego, że klienci sią coraz bardziej wymagający i pragną być traktowani indywidualnie. Klienci mają dość traktowania ich jako ogółu, jako masy przynoszącej zyski, chcą usług dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb i z tą myślą tworzone jest coraz to bardziej zaawansowane i wielofunkcyjne oprogramowanie dla różnego rodzaju przedsiębiorstw, od małych sklepów po ich sieci, od pojedynczych barów po restauracje globalne, od małych pensjonatów po hotele znane na całym świecie.

Wszystko w zasięgu jednego programu

Analizując rynek oprogramowania widać trend, w którym to podstawą jest kompleksowość. Najnowsze programy nie wspierają pracowników już tylko w jednym aspekcie. Wręcz przeciwnie, pomagają zarządzać całym biznesem. Charakteryzuje je cegiełkowa budowa, bowiem różne funkcjonalności można ze sobą łączyć w różnych konfiguracjach, dostosowanych do potrzeb danego sektora, czy nawet konkretnej firmy.

Ten trend zaczął się właściwie od smartphonów. W nasze telefony wbudowywano coraz więcej i więcej funkcji, dzięki czemu stały się zarówno środkiem płatniczym, zastąpiły nawigacje, odtwarzacze muzyki, a nawet aparaty, jak i wciąż służyły do podstawowego dzwonienia. Zrewolucjonizowały rynek mnogością funkcji. Do tego także pretenduje nowoczesne oprogramowanie dla biznesu. – „Systemy IT dla firm obsługują nie tylko bazę danych, czy sieć Wi-Fi, ale i systemy sprzedaży, rezerwacji w hotelach i restauracjach, a nawet salonach fryzjerskich. Skomplikowane cenniki zamienione zostały na bazę z obsługą licznych rabatów, zależność ceny od daty, czy dnia tygodnia, a nawet godziny, co jest niezwykle cenione np. przez lokale gastronomiczne oferujące tzw. happy hours. System „zajmuje się” nawet zarządzaniem oświetleniem, temperaturą, czy telewizją hotelową. Ma też wbudowaną funkcję tworzenia raportów, co jest doceniane przez osoby zarządzające, które odciąża od biurokratycznych obowiązków” – wyjaśnia Jarosław Kluszczyński, z firmy Posbox.

Czytaj również:  Internet nie pyta o wiek

Dane pod kluczem