Brytyjski startup iLoF zwycięzcą Infoshare Startup Contest 2020

INFOSHARE STARTUP CONTEST

Brytyjski startup iLoF – Intelligent Lab on Fiber wygrał 20 tysięcy EURO w prestiżowym konkursie, organizowanym podczas konferencji Infoshare 2020 Online. O tytuł zwycięzcy Startup Contest, ubiegało się blisko 700 startupów z całego świata. Drugie miejsce zajęła polska firma Medicsen, a trzecie ProovStation z Francji. Nagrody zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych pomysłów.

W finale Infoshare Startup Contest walczyło aż 7 startupów – eggXYt, GlucoActive, iLoF – Intelligent Lab on Fiber, Medicsen, Phantasma Labs, ProovStation oraz Quantoz. Wszystkie prezentowały się przed jury złożonym z inwestorów oraz ekspertów biznesowych. Podczas konkursu pomysły oceniane były pod kątem potencjału biznesowego i poziomu innowacyjności. Oceniany był także zespół.

Łączna pula nagród w konkursie wyniosła 30 tysięcy EURO. Nagrody ufundował Prezydent Miasta Gdańska.

Jaki problem rozwiązuje startup?

iLoF to firma z siedzibą w Oksfordzie, która pracuje nad zapoczątkowaniem nowej ery medycyny spersonalizowanej, wykorzystując sztuczną inteligencję i fotonikę do budowy opartej na chmurze biblioteki biomarkerów chorób i profili biologicznych. Startup wspierany przez wiodące instytucje, takie jak Microsoft Ventures, Mayfield i Oxford University, obecnie wykorzystuje sprawdzoną technologię swojej platformy do walki z jedną z największych współczesnych epidemii: chorobą Alzheimera.
Dostarcza przenośne narzędzia do badań przesiewowych i stratyfikacji, które umożliwiają uzyskanie szybkich wyników, oszczędzając do 70% czasu poświęcanego na badania przesiewowe w badaniach klinicznych i ograniczając ich koszty do 40%.

Brytyjski startup realizuje także pionierskie badania w zakresie chorób takich, jak rak układu pokarmowego, udar mózgu i choroby zakaźne.