Co wyróżnia i jakie ma zalety transport lotniczy?

cargo samolot

Transport lotniczy służy do eksportu oraz importu towarów w jak najkrótszym czasie. Ma wiele zalet – jak m.in. szybka dostawa, elastyczność, łatwa rezerwacja i zadowoleni odbiorcy. Zwykle jest wybierany, gdy zależy nam na czasie lub towary mają wysoką wartość.

Transport lotniczy – zalety

Rola transportu powietrznego jest nie do przecenienia. Poniżej wymieniamy zalety tej formy przewozu towarów.

Szybkość. W transporcie czas odgrywa rolę kluczową. Transport lotniczy jest najszybszym sposobem podróżowania na długie odległości. Samoloty mogą osiągać duże prędkości, co pozwala pokonywać wielkie odległości w stosunkowo krótkim czasie. 

Globalne połączenia. Transport lotniczy oferuje połączenia między krajami i kontynentami, umożliwiając przewóz towarów na skalę globalną. Towary docierają w miejsca często niedostępne dla innych środków transportu. 

Bezpieczeństwo. To jeden z bezpieczniejszych środków transportu. Katastrofy w ruchu lotniczym zdarzają się znacznie rzadziej niż np. w transporcie samochodowym.

Elastyczność. Usługi w transporcie lotniczym muszą być dostosowane do rodzaju przesyłki. 

Dostępność. Atrakcyjna opcja dla krajów, które nie mają dostępu do morza.

Efektywność. Samoloty są w stanie przewieźć duże ilości pasażerów i towarów jednocześnie, co czyni transport lotniczy wydajnym. Lotniska obsługują setki lotów dziennie, umożliwiając przemieszczanie się dużej liczby osób i towarów w krótkim czasie.

Cena. Większa dostępność środków transportu sprawia, że przewóz samolotem jest coraz bardziej popularny. Dzięki temu takie usługi są dużo tańsze niż kilka lat temu.

Co przewozimy transportem lotniczym?

  • Przesyłki priorytetowe,
  • Wartościowe, luksusowe produkty,
  • Przesyłki o bardzo dużych gabarytach, 
  • Towary szybko psujące się,
  • Urządzenia elektroniczne,
  • Automotive i Healthcare.

Transport lotniczy realizowany przez DB SCHENKER

Polecamy m.in. usługi transportowe z wykorzystaniem rozwiązań DB SCHENKER. Firma dostarcza kompleksowe portfolio usług i produktów, które są gwarancją, że towar dotrze bezpiecznie i na czas. Oferuje połączenia z najważniejszymi hubami lotniczymi na każdym kontynencie, a także wygodną i prostą rezerwację internetową na platformie Connect4Air. Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://www.dbschenker.com/pl-pl/biznes/transport/transport-lotniczy.

DB SCHENKER zapewnia kompleksowe rozwiązania dla przesyłek o różnej wielkości i kształcie. Transport jest realizowany przez najlepsze linie lotnicze. Zaletą firmy jest też dostęp do narzędzi służących do śledzenia przesyłek 24/7 online.

Poza tym, firma stawia na ekologiczne rozwiązania i stara się zmniejszyć ślad węglowy. Zredukuj emisję transportów lotniczych i postaw na zrównoważone paliwo lotnicze (SAF).