Coraz bardziej wielojęzyczny świat

  biuro

  Na planecie zamieszkałej przez 7 miliardów ludzi, jest około 7000 języków używanych na co dzień. Co więcej, 23 z nich są używane przez ponad połowę całej populacji.

  Język chiński ma najwięcej użytkowników na Ziemi. Mówi nim prawie 1,2 miliona ludzi na świecie, głownie mieszkańcy Chin, Tajwanu i Malezji. Na drugim miejscu uplasował się język angielski – 335 milionów użytkowników na świecie, z czego 225 milionów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, 55,6 milionów z UK, a 19,4 z Kanady. Mniejsze populacje użytkowników angielskiego znajdują się między innymi w Australii, Nowe Zelandii, Południowej Afryce, Irlandii, Singapurze, Trynidadzie i Tobago i Sierra Leone. Ponadto angielski jest najczęściej wybierany, jako język którego chcemy się uczyć. Obecnie na świecie jest 1,5 miliona ludzi uczących się pilnie czasów present simple i present perfect.

  tłumaczeniaW świecie pełnym różnych języków, nikogo nie zdziwi fakt, że większość krajów nie trzyma się kurczowo tylko jednego z nich, ale wręcz zachęca do wielojęzyczności. Powodem tego może być na przykład historia kraju związana z kolonizmem, lub bliskość geograficzna względem innych państw. W Arubie (która jest częścią Królestwa Niderlandów) język niderlandzki jest językiem urzędowym, więc uczy go w szkołach, dodatkowo ucząc języka angielskiego i hiszpańskiego. Jednakże język narodowy Aruby to kreolski język zwany „papiamento”, a więc wielu mieszkańców Aruby mówi płynnie w czterech językach.

  Języki urzędowe Luksemburga, dzielącego Niemcy i Francję, to oczywiście niemiecki i francuski, a jednak wielu mieszkańców posługuje się językiem luksemburskim. Ponadto, obowiązkowo uczy się  szkołach języka angielskiego, co oznacza, że uczniowie z tych terenów również płynnie posługują się czterema językami.

  Południowa Afryka to prawdopodobnie najbardziej wielojęzyczny kraj świata, biorąc pod uwagę, że ma aż jedenaście języków urzędowych. Mimo, że to angielski jest językiem używanym najczęściej przez media i rząd, mniej niż 10% populacji faktycznie używa go jako swojego pierwszego języka. Jednymi z najbardziej znaczących języków w kraju są „zulu” i „xhosa”.

  Jeśli więc zastanawiasz się nad nauką nowego języka, lub nad wychowywaniem dzieci na wielojęzyczne, wiesz już w jakim kierunku zmierzać. Tutaj dowiesz się więcej na temat zalet uczenia się obcego języka. Ponadto, jeśli szukasz szybkiej i pewnej usługi, nie wahaj się i zapytaj o cenę klikając w ten link.