Czym jest i jak działa Wirtualna Centralka Orange? Wyjaśniamy

laptop telefon

Połączenia głosowe wciąż stanowią podstawę, jeśli chodzi o komunikację biznesową. Zgodnie z badaniami rynku przez telefon odbywa się nawet 80 proc. komunikacji. Jeżeli potrzebny jest szybki kontakt, wystarczy złapać za telefon – to najlepszy sposób. Kłopot pojawia się, gdy firma przywiązana jest zarówno do telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. W takim przypadku, poza dystrybucją telefonów komórkowych, przydatne jest również stworzenie fizycznej infrastruktury. A gdyby tak połączyć wszystkie posiadane telefony w jeden i rozwiązać problem raz na zawsze?

Wiele numerów to problem, którego skutki odczuje firmowe konto

Jak wynika z badań, aż 85 procent spośród wszystkich osób, które za pierwszym razem nie dodzwonią się pod wybrany numer, zaniecha dalszych prób nawiązywania połączeń. To z kolei może wiązać się z poważnymi stratami finansowymi: im mniej klientów doczeka się obsługi i rozwiązania ich problemu, tym mniejsze zyski osiągnie firma.

Co więcej, w przypadku stosunkowo niewielkiej liczby pracowników nie każdy klient uzyska pomoc nawet przy pełnej mobilizacji całego personelu. Jak wiadomo, odebranie telefonu nie zawsze jest możliwe. Obowiązków jest wiele, a liczba godzin w ciągu doby – niezmienna. Z tego wynika, że poza godzinami pracy klienci również nie mogą liczyć na rozwiązanie swoich problemów.

Jednym ze sposobów na uporanie się z uciążliwymi aspektami posiadania wielu telefonów w firmie jest Wirtualna Centralka Orange. Co to takiego? Stanowi ona bezprzewodowe rozwiązanie, które umożliwia połączenie wszystkich stacjonarnych i komórkowych numerów pozostających w dyspozycji firmy w jeden spójny system. Dzięki niemu klienci, którzy zadzwonią pod numer wybrany spośród wielu kontrolowanych przez firmę, będą mogli zostać przekierowani na numery odpowiadające ich zapytaniu. Inną opcją jest wysłuchanie nagranej wiadomości.

Dla kogo jest Wirtualna Centralna Orange?

To proste w obsłudze rozwiązanie może być z powodzeniem wykorzystywane przez każdą firmę, poczynając od tych najmniejszych, a kończąc na gigantach biznesu. Wirtualna Centralka Orange nie wymaga skonstruowania dodatkowej sieci kabli czy też wygospodarowania osobnego pomieszczenia w biurze. Jeżeli wystąpi potrzeba dołączenia do Centralki nowych użytkowników, można bezproblemowo rozszerzyć jej zakres. Ponadto, jako niezwykle nowoczesne urządzenie, Centralka może być obsługiwania z poziomu aplikacji dostępnej na stronie internetowej. Dodatkowo każdy, kto chce spersonalizować usługę, ma możliwość zadecydowania, co dokładnie usłyszy klient, który zadzwoni pod firmowy numer. To pozwoli nie tylko lepiej dopasować się do odbiorcy, ale również wyróżni markę.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, wejdź na https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/komunikacja/wco-wirtualna-centralka-orange/ i sprawdź, dlaczego Wirtualna Centralka Orange to rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla Ciebie.