Dlaczego antywirus na Maca jest niezbędny?

Dlaczego antywirus na Maca jest niezbędny

Przez długi czas panowało przeświadczenie, że wirusy nie zagrażają komputerom spod znaku Apple. Fakty są takie, że z pewnością były one mniej podatne na ataki, niż powszechniejsze pecety. Wiele prywatnych opinii mówiło też o tym, że użytkownicy Maca radzili sobie dobrze nie posiadając zainstalowanego antywirusa. Czasy się jednak zmieniły i choć wciąż Pecety padają częstszą ofiarą złośliwego oprogramowania i ataków, komputery Mac również są na nie bardziej narażone. Trzeba przyjąć do wiadomości i odpowiednio zabezpieczyć się przed hakerami, by chronić swój sprzęt i dane.

Program antywirusowy Mac to dodatkowe bezpieczeństwo

Głównym zagrożeniem dla każdego komputera jest zazwyczaj jego użytkownik. Niestety, ale beztroskie ściąganie plików ze stron o niepewnym źródle lub otwieranie dziwnych załączników w wiadomościach mailowych, to częsty powód problemów. Zdarza się to nawet tym najbardziej ostrożnym. Zwłaszcza, że coraz bardziej w codziennej pracy i rozrywce, polega się na komputerach. W natłoku linków i e-maili, łatwo jest coś przeoczyć. By ograniczyć związane z tym szkody, konieczne jest zainstalowanie na Macu odpowiedniego programu antywirusowego. Dzięki temu, nawet jeżeli klikniesz zawirusowany link, próba ataku natychmiast zostanie zidentyfikowana i automatycznie powstrzymana. Antywirus wykrywa zagrożenia w czasie rzeczywistym, działając w tle. Nie musisz robić nic samemu by zabezpieczyć się przed atakiem, a wszystkie podejrzane pliki trafią na kwarantannę, gdzie nie będą mogły wyrządzić żadnej szkody.

Przed czym jeszcze chroni antywirus Mac?

Popularne i sprawdzone programy antywirusowe na Maca, posiadają szereg innych przydatnych funkcji. Możesz skanować nimi konkretne pliki, sprawdzając czy są pozbawione zagrożeń. Chronią również przed phishingiem, czyli wirusami, które mają za zadanie wykraść wrażliwe dane osobowe. Z odpowiednim antywirusem na Maca, Twoje dane logowania i bankowe będą dużo bezpieczniejsze.

Wirusy przeznaczone na komputery z system Windows nie zagrażają Twojemu Macowi, ale nie oznacza to, że są zupełnie nieszkodliwe. Możesz przekazywać je dalej, na przykład za pośrednictwem dysków wymiennych, albo wiadomości mailowych. Dobry antywirus powinien posiadać też funkcje, które pozwalają wykryć i zneutralizować zagrożenia dla pecetów, które mógłbyś przekazać.

Jaki antywirus na Maca?

Posiadanie antywirusa na Maca jest konieczne dla bezpiecznego korzystania z sieci. Pytanie, tylko jaki program wybrać? Stawiaj na uznane marki z bieżącym wsparciem i aktualizacjami. Jedną z nich jest G Data. Odwiedź ich stronę i poznaj ich szczegółową ofertę!