Eksperci Colliers International poprowadzą studia podyplomowe w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego

Zajler Alicja_Colliers_com

Od roku akademickiego 2019/2020 Colliers International będzie współtworzył wraz z Krakowską Szkołą Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie studia podyplomowe na kierunku szacowanie nieruchomości. Trzy ekspertki firmy doradczej – Alicja Zajler, Monika Bronicka i Paulina Plewka – zostaną wykładowczyniami w małopolskiej uczelni.

Kierunek obejmuje kształcenie z zakresu prawa, ekonomii, wiedzy technicznej, rzeczoznawstwa majątkowego oraz rynku nieruchomości. Program studiów umożliwi studentom uzyskanie rozległej wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie szacowania nieruchomości, wyceny maszyn i urządzeń, ograniczonych praw rzeczowych oraz wyceny podmiotów gospodarczych. Opiekunem studiów jest dr hab. Bartłomiej Marona z Katedry Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Alicja Zajler przedstawi studentom zagadnienia z zakresu wyceny niezabudowanych nieruchomości zurbanizowanych oraz nieruchomości zabudowanych obiektami handlowymi, usługowymi i przemysłowymi, Monika Bronicka podzieli się swoją wiedzą dotyczącą doradztwa nieruchomościowego, zaś Paulina Plewka będzie nauczała o podejściu dochodowym w ramach bloku zajęć: podejścia, metody i techniki wyceny nieruchomości w Polsce.

— W Colliers International duży nacisk kładziemy na dzielenie się wiedzą, zwłaszcza ze studentami – przyszłymi ekspertami rynku, z którymi być może w przyszłości będziemy mieli okazję współpracować. Dlatego tak istotne jest przekazywanie im wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w praktyce i która przyspieszy rozwój ich kariery. Nawiązanie współpracy z Krakowską Szkołą Biznesu jest ważnym krokiem w tym kierunku, gdyż władze tej placówki bardzo dbają o to, by wyposażyć studentów w jak najbardziej aktualną, opartą na praktyce zawodowej wiedzę oraz przydatne umiejętności. Jestem przekonana, że dla obu stron ta wymiana doświadczeń będzie satysfakcjonująca  — mówi Alicja Zajler, dyrektor Działu Wycen i Doradztwa Colliers International.

Alicja Zajler zajmuje stanowisko dyrektora Działu Wycen i Doradztwa w Colliers International od czerwca 2018, jest licencjonowanym rzeczoznawcą majątkowym. Ma 15 lat doświadczenia w wycenie wszystkich rodzajów nieruchomości komercyjnych, w tym nieruchomości portfelowych – również od strony instytucji weryfikujących zabezpieczenia. Zdobyła certyfikat Związku Banków Polskich dla rzeczoznawców przeszkolonych w wycenie dla sektora bankowego.

Monika Bronicka jest związana z Colliers International od ponad 12 lat, obecnie zajmuje stanowisko Associate Director w Dziale Wycen i Doradztwa. Ma wieloletnie doświadczenie w wycenie wszystkich rodzajów nieruchomości komercyjnych. Specjalizuje się w wycenie nieruchomości handlowych oraz doradztwie przy projektach deweloperskich i inwestycyjnych. Jest licencjonowanym rzeczoznawcą majątkowym, należy do Royal Institution of Chartered Surveyors oraz Małopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

Paulina Plewka zajmuje w Colliers International stanowisko Senior Valuer w Dziale Wycen i Doradztwa, jest licencjonowanym rzeczoznawcą majątkowym. Ma doświadczenie w wycenie zarówno nieruchomości handlowych, magazynowych, biurowych, jak i projektów deweloperskich. Specjalizuje się również w systematyzacji i tworzeniu baz danych.