Elżbieta Bieńkowska, David Caro i Andreas Renschler na Europejskim Kongresie MŚP

0
EKMSP_02

Elżbieta Bieńkowska, David Caro, Mario Ohoven i Andreas Renschler – to tylko część gości specjalnych, którzy zainaugurują 3 dzień debat, warsztatów i spotkań z ekspertami. Europejski Kongres MŚP rozpocznie się w piątek od sesji o jednolitym rynku Unii Europejskiej, transferze wiedzy i innowacyjnych technologiach.

Aktualizacja <11:28>:

Szanowni Państwo,
z przyczyn niezależnych od Organizatorów Pani Elżbieta Bieńkowska oraz Pan Andreas Renschler nie wezmą udziału w sesji plenarnej „Czy jednolity rynek UE rzeczywiście powoduje transfer wiedzy i innowacyjnych technologii w sektorze przemysłu?”.

Za zmiany przepraszamy!

Gdzie zaczyna, a gdzie kończy się wspólny rynek europejski? Czy grozi nam ograniczenie swobód przepływu kapitału, towarów, usług i pracy? Co buduje siłę Unii Europejskiej – konkurencja czy współpraca? Na te i wiele innych pytań od godziny 9.00 będą odpowiadać goście specjalni, wśród których wysłuchamy przedstawicieli światowych organizacji, biznesu i samorządów.

Spotkanie rozpocznie Elżbieta Bieńkowska, Komisarz ds. Rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości MŚP. Wśród rozmówców znajdą się także Andreas Renshler – Członek Zarządu Volkswagen, David Caro, pełniący funkcję Prezesa European Small Business Alliance, będący również przedsiębiorcą i inwestorem w krajach europejskich oraz Mario Ohoven – Prezes Federacji MŚP w Niemczech.

Do dyskusji o jednolitym rynku w globalnej gospodarce dołączy Violeta Jelić (Wiceprzewodnicząca Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Sekretarz Generalna Chorwackiej Izby Przemysłowo-Handlowej) i Karl Schmidt (Radca Handlowy Ambasady Austrii w Polsce). Ponadto naszą rodzimą reprezentację zasili Cezary Kaźmierczak – Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Udział w sesji jest bezpłatny, a dla uczestników przygotowano słuchawki do tłumaczenia symultanicznego.