Hilton Worldwide otworzy 9 nowych hoteli w Polsce

Hilton WorldWide kontynuuje rozwoj w Polsce

Podczas uroczystego otwarcia DoubleTree by Hilton Wroclaw przedstawiciele Hilton Worldwide ogłosili najnowsze plany dotyczące Polski. Powstanie 9 nowych hoteli w różnych miastach. Najnowszy, wrocławski obiekt to pierwszy na Dolnym Śląsku, czwarty w Polsce i 73 hotel tej marki w Europie. Już notuje wysoki poziom rezerwacji.

Hilton WorldWide kontynuuje rozwoj w PolsceNa oficjalne otwarcie wrocławskiego hotelu do Stolicy Dolnego Śląska przyjechali jedni z najważniejszych przedstawicieli firmy: Dianna Vaughan, wiceprezes i globalny dyrektor Doubletree by Hilton & Curio – A Collection by Hilton, a także Jochem-Jan Sleiffer, wiceprezes sieci Hilton Worldwide na region Europy Północnej, Centralnej i Wschodniej.

DoubleTree by Hilton to jedna z 13 wiodących marek należących do sieci Hilton Worldwide. W Europie są już 73 hotele tej marki, a na całym świecie 466 obiekty DoubleTree by Hilton.

Łącznie z wrocławskim hotelem Hilton WorldWide ma już 14 hoteli w Polsce (w tym cztery DoubleTree by Hilton).

Wrocław to wspaniała lokalizacja. Miasto rozwija się niezwykle dynamicznie, przez co ma coraz mocniejszą pozycją na mapie Europy i jest coraz lepiej rozpoznawalne. Imponujący jest również rozwój całej Polski w ostatnich latach. To rynek z ogromnym potencjałem. W pierwszym rzędzie interesujemy się największymi metropoliami, ale również wiele mniejszych miast to doskonała lokalizacja na hotel jednej z naszych marek  – powiedział  Jochem-Jan Sleiffer.

W sierpniu Hilton WorldWide ogłosił, że w Gdańsku i Lublinie powstaną hotele marki Hampton by Hilton. W najbliższych latach firma ma planach otwarcie w naszym kraju 9 hoteli różnych swoich marek.

DoubleTree by Hilton Wroclaw, pierwszy na Dolnym Śląsku, działa od ponad miesiąca w futurystycznym, wielofunkcyjnym kompleksie OVO Wrocław, którego inwestorami są Asaf Gottesman (architekt koncepcyjny obiektu), Shuckie Ovadiah (CEO OVO Wrocław), a także Ron Ben Shahar (partner Angel Poland Group) oraz grupa Hoche Partners.

Od momentu otwarcia hotel notuje bardzo wysoki poziom rezerwacji.

Wrocław przyciąga zarówno osoby podróżujące w interesach, jak i turystów. Dodatkowo rozpoznawalność miasta budują wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016.  Atrakcyjność miasta podnosi również coraz większa liczba połączeń lotniczych. Istotnym atutem naszego hotelu jest wysoki standard obsługi, znany gościom na całym świecie,
a także nowoczesne i rozbudowane centrum konferencyjne
– mówi Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw.

DoubleTree by Hilton Wroclaw oferuje 189 wysokiej klasy pokojów
i apartamentów, w tym apartament prezydencki z atrakcyjnym widokiem na park Słowackiego, a także nowoczesny Executive Lounge.