Jak zaimplementować Microsoft Dynamics 365 do firmy?

crm

Microsoft Dynamics 365 to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej polskich przedsiębiorstw. Intuicyjny zestaw aplikacji biznesowych opartych na chmurze pozwala ujednolicić i zautomatyzować większość procesów firmowych, szczególnie w branży handlu, produkcji i budownictwa. Od czego zacząć implementację systemu Microsoft Dynamics 365 w firmie? Jak przekonać do tego rozwiązania osoby decyzyjne, które wciąż sceptycznie podchodzą do transformacji cyfrowej?

Na czym polega wdrożenie systemu Microsoft Dynamics 365?

Microsoft Dynamics 365 to zestaw gotowych modułów przeznaczonych dla branży handlu, produkcji i budownictwa. Implementacja systemu to wstęp do transformacji cyfrowej całego przedsiębiorstwa. Dlatego należy się do niego dobrze przygotować, aby mieć pewność, że migracja przyniesie spodziewane efekty.

Kluczem do sukcesu jest wykonanie dokładnej oceny potrzeb i ograniczeń. Taka analiza, przeprowadzona przez osoby mające doświadczenie w korzystaniu z narzędzi opartych na chmurze, pozwoli uniknąć błędów wynikających np. z niedopasowania rozwiązania do rodzaju prowadzonej przez klienta działalności. Przy wdrożeniu systemu Microsoft Dynamics 365 warto korzystać z pomocy firm, które rozumieją specyfikę danej branży i nie narzucają konkretnych działań, ale potrafią pracować na zasadzie partnerstwa, jak na przykład https://xplusglobal.com/pl/wdrozenie-dynamics-365-fscm/.

Etap przygotowania ma istotny wpływ na funkcjonowanie całego systemu. Jeśli zabraknie jakiegoś elementu, może się okazać, że nie będzie funkcjonował w taki sposób, jak zostało to założone na samym początku. Odnalezienie i wyeliminowanie ewentualnych błędów jest możliwe dzięki ocenie i szkoleniom. Choć z systemu Microsoft Dynamics 365 korzystają tysiące firm na całym świecie, to warto pamiętać o tym, że każda migracja powinna zakończyć się fazą testów.

W jaki sposób Microsoft Dynamics 365 wpływa na funkcjonowanie firmy?

Choć transformacja cyfrowa w najbliższych latach będzie stanowić o być albo nie być danej firmy na rynku, to wiele osób decyzyjnych wciąż nie jest przekonanych do tego rozwiązania. Dlaczego? Migracja wiąże się bowiem z koniecznością wprowadzenia wielu zmian i przeprowadzenia dokładnej analizy kondycji firmy. To cenna wiedza, która może przysłużyć się do rozwoju całej organizacji. Aby jednak odpowiednio ją wykorzystać, konieczne jest zaangażowanie kadry zarządzającej.

Microsoft Dynamics 365 to narzędzie, które pozwala na:

  • lepszą kontrolę procesów produkcyjnych;
  • optymalizację kosztów związanych m.in. z utrzymaniem i rozwojem działu IT w organizacji;
  • skrócenie czasu niezbędnego do wypuszczenia nowego produktu na rynek;
  • usprawnienie procesów decyzyjnych w firmie;
  • zmniejszenie ryzyka operacyjnego;
  • skuteczniejsze zarządzanie polityką kredytową;
  • ujednolicenie procesów finansowych;
  • usprawnienie planowania dostaw;
  • szybkie reagowanie na zmiany rynkowe;
  • zmaksymalizowanie czas pracy poszczególnych zespołów;
  • łatwe zarządzanie dokumentacją firmową;
  • rozwijanie firmowego know-how.

Choć migracja wymaga poświęcenia czasu i inwestycji finansowych, może przynieść wymierne korzyści.