Jak zwiększyć widoczność strony?

Jak zwiększyć widoczność strony

Zwiększanie widoczności strony internetowej to długotrwały proces, który zależy od wielu czynników. Polega na pozycjonowaniu witryny, czyli dążeniu do tego, żeby wyświetlała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Algorytmy wyszukiwarek są coraz bardziej zaawansowane i biorą pod uwagę wiele aspektów stron internetowych. Obecnie w sieci istnieje duża konkurencja, więc warto jest powalczyć o zwiększenie widoczności swojej witryny, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Co ma wpływ na widoczność strony WWW? Jakie działania podjąć, żeby zwiększyć widoczność?

Co wpływa na widoczność strony?

Podczas pracy nad polepszeniem pozycjonowania witryny internetowej musisz pamiętać, że jest to złożony proces i skutki swoich działań zobaczysz dopiero po jakimś czasie. Bądź cierpliwy, a na pewno Twoja praca się opłaci!

Czynniki wpływające na widoczność strony internetowej i jej pozycjonowanie w wynikach wyszukiwarek można podzielić na dwa rodzaje: on-site i off-site. Te pierwsze dotyczą działań na Twojej stronie internetowej, natomiast te drugie – głównie poza nią.

Przyjrzyjmy się najpierw czynnikom on-site, które mogą poprawić widoczność Twojej witryny w Internecie.

 1. Zamieszczanie wartościowych treści

Jedną z podstawowych metod na zapewnienie swojej witrynie wysokiego pozycjonowania w wyszukiwarce jest dostarczanie użytkownikowi atrakcyjnych treści. Muszą być dla niego przydatne, wyczerpywać temat i nie mogą być kopiowane z innych serwisów.

Dobrej jakości teksty są pisane pod SEO (Search Engine Optimization), czyli zgodnie z zasadami, według których wyszukiwarki pozycjonują strony internetowe. Jeżeli Twoja witryna będzie publikować teksty przynoszące wartość dla odbiorcy – szansa, że algorytmy będą ją wysoko pozycjonować, będzie większa.

Treści muszą odpowiadać na pytania i problemy użytkowników, być spójne logicznie i poprawne gramatycznie. Zadbaj o to, żeby przyciągały uwagę odbiorców i zatrzymywały ich na dłużej w Twojej witrynie.

 1. Używanie słów kluczowych

Słowa kluczowe to takie frazy, które są często wyszukiwane przez internautów. Za pomocą różnych narzędzi do analizy zachowań w Internecie, można sprawdzić, czego szukają użytkownicy w wyszukiwarkach. Jeśli będziesz zamieszczał słowa kluczowe w tytułach, nagłówkach, opisach i treściach swoich tekstów, zapewnisz dużą wartość dla użytkownika, ale także pokażesz algorytmom, że Twoja strona publikuje przydatne treści.

 1. Meta dane

Meta dane to specjalne tytuły i opisy tego, co znajduje się na Twojej witrynie. Wyświetlają się one w wynikach wyszukiwania. Dają informacje zarówno dla użytkownika, jak i dla algorytmów wyszukiwarek. Dzięki używaniu chwytliwych meta danych i zawieraniu w nich słów kluczowych – zwiększasz widoczność swojej strony internetowej.

 1. Układ tekstu

Publikując treści na swojej stronie, musisz zadbać o ich odpowiedni wygląd. Ani wyszukiwarki, ani użytkownicy nie lubią dużych bloków tekstowych. Ciężko się je czyta. Za to wszystkie wypunktowania, listy czy pogrubienia będą bardzo dobrze odbierane.

Stosuj także nagłówki od h1 do h3. Najlepiej, żebyś zawierał w nich również słowa kluczowe. Dzięki temu pozycjonowanie strony będzie wyższe, a odbiorca będzie łatwiej przyswajał tekst.

 1. Linkowanie wewnętrzne

Dbając od wysokie pozycjonowanie strony, a tym samym o jej dobrą widoczność, musisz pamiętać o zamieszczaniu linków wewnętrznych. To odnośniki, które przenoszą użytkownika z jednego miejsca w inne, w obrębie Twojej strony WWW. Ułatwiają nawigację po witrynie, a także sugerują kolejne elementy, które mogą zainteresować użytkownika. Są więc bardzo pomocne, zarówno dla niego, jak i dla algorytmów wyszukiwarek.

 1. Szybkość ładowania witryny

Koniecznie musisz zadbać o to, żeby Twoja strona internetowa szybko się ładowała. Nie może się zacinać czy pokazywać błędów. Jeśli tak będzie, użytkownicy będą z niej wychodzić, co będzie powodowało dużą liczbę odrzuceń. Wpłynie to negatywnie na widoczność Twojej strony w Internecie.

 1. Mobilność strony internetowej

W dzisiejszych czasach mobilność to kluczowa kwestia. Twoja witryna musi być responsywna, czyli dostosowana do różnego rodzaju urządzeń. Coraz częściej użytkownicy korzystają z Internetu na smartfonach czy tabletach. Musisz zapewnić im tę możliwość również w przypadku swojej witryny. Wyjdź naprzeciw potrzebom Twoich klientów.

 1. Bezpieczeństwo strony internetowej

Kolejna ważna kwestia to zapewnienie bezpieczeństwa witryny. Zadbaj o wykupienie certyfikatu SSL, który gwarantuje brak wycieku danych zarówno Twoich, jak i Twoich klientów. To podstawa. Algorytmy wyszukiwarek zwracają dużą uwagę na kwestie bezpieczeństwa.

Jak zadbać o widoczność strony internetowej dzięki czynnikom off-site?

Wspomniane wcześniej czynniki off-site, to działania poza stroną internetową, które również wpływają na pozycjonowanie witryny. Głównym elementem jest link building, czyli budowanie profilu linkowego.

Jakie rodzaje linków można zamieszczać w witrynie?

 • Linki wychodzące – to takie, które przenoszą odbiorcę do innych witryn. Muszą prowadzić do wartościowych stron internetowych, które są powiązane tematycznie z Twoją witryną, są wysokie jakościowo i nie zacinają się.
 • Linki przychodzące – linki, które są zamieszczane na innych stronach internetowych i przenoszą użytkowników do Twojej witryny. Najlepiej, żeby znajdowały się na stronach o wysokiej randze, często odwiedzanych. Wtedy szansa, że odbiorca wejdzie na Twoją stronę, jest większa.

To jedne z najważniejszych czynników mających wpływ na widoczność strony internetowej. Dodatkowym atutem będzie też obecność i promocja w mediach społecznościowych. To świetny kanał, który umożliwi zwiększenie widoczności Twojej witryny. Prezentuj swoje produkty i usługi, zamieszczaj linki do swoich stron i traktuj media społecznościowe jako swoją wizytówkę w sieci.

Strona internetowa

Kto pomoże w zwiększeniu widoczności strony internetowej?

Wiesz już, jakie są najważniejsze czynniki, które mają wpływ na pozycjonowanie witryny. To dość skomplikowany i długotrwały proces, ale przynoszący świetne rezultaty. Jednak nie musisz się na tym znać. Możesz zająć się swoim biznesem, a rozwój w sieci pozostawić specjalistom.

Warto jest zaufać specjalistom z firmy WeNet, którzy kompleksowo zajmą się Twoją witryną i sprawią, że będzie widoczna w sieci. Co możesz zyskać, jeśli zdecydujesz się na współpracę?

 • Budowę strony internetowej od podstaw
 • Opiekę dedykowanego opiekuna, który doradzi i będzie zawsze do Twojej dyspozycji
 • Poprawę widoczności Twojej witryny
 • Wzrost ruchu na stronie internetowej
 • Możliwość dotarcia do nowych klientów
 • Oszczędność czasu na rozwój biznesu

Sprawdź szczegóły oferty na WeNet.pl! Zadbaj o swoją obecność w sieci i wyróżnij się na tle konkurencji!