Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Jakie zobowiązania można skonsolidować

Bardzo wielu Polaków obecnie spłaca co najmniej kilka zobowiązań jednocześnie, co po jakimś czasie może stać się sporym wyzwaniem dla domowego budżetu. Kredytobiorcy szukają więc możliwości pozbycia się części długów i natrafiają na takie rozwiązanie, jak kredyt konsolidacyjny.

Kwestia tego, jakie zobowiązania można połączyć w ramach konsolidacji jest jednym z najczęściej poruszanych wątków związanych z kredytem konsolidacyjnym. W poniższym artykule wyjaśnimy więc, jakie zobowiązania można skonsolidować i z kim warto się skontaktować, żeby przeprowadzić konsolidację szybko, bezproblemowo i skutecznie.

Na czym polega konsolidacja?

Konsolidacja zobowiązań to inaczej ich połączenie. Polega to na tym, że w ramach nowego zobowiązania, kredytu konsolidacyjnego, spłacane jest kilka wskazanych wcześniejszych zobowiązań. Dzięki temu zamiast kilku rat płacimy jedynie jedną, która do tego powinna być niższa niż suma rat połączonych długów. Konsolidacja cieszy się wśród Polaków coraz większą popularnością, dlatego też kredyty konsolidacyjne można znaleźć w ofercie sporej ilości banków.

Trzeba przy tym wskazać, że konsolidacja nie zawsze jest łatwa – banki mogą stawiać kredytobiorcom stosunkowo wysokie wymagania, w związku z czym niezbędne okaże się wsparcie eksperta, którego znaleźć można tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Dzięki pomocy specjalisty kredyt konsolidacyjny może być dostępny nawet w trudnej sytuacji, czyli na przykład przy stosunkowo niskiej zdolności kredytowej. Kluczowe jest indywidualne podejście pośrednika do sprawy, a także jego doświadczenie w branży i szerokie kwalifikacje.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

To, jakie konkretnie rodzaje zobowiązań będą dopuszczone do konsolidacji, zależy przede wszystkim od zasad panujących w danym banku. Przede wszystkim łączone mogą być różne rodzaje kredytów, takie jak kredyty gotówkowe, karty kredytowe i kredyty odnawialne. Wiele osób zastanawia się, czy możliwe jest skonsolidowanie kredytu konsolidacyjnego. Odpowiedź brzmi: tak, istnieje taka możliwość. Przyda się ona szczególnie osobom, które za pierwszym razem nie zdołały skonsolidować wszystkiego lub które od czasu poprzedniej konsolidacji zaciągnęły kilka nowych zobowiązań.

Co ze zobowiązaniami pozabankowymi, takimi jak chwilówki i pożyczki ratalne? Nie da się ukryć, że banki podchodzą do nich mniej chętnie niż do konsolidacji zobowiązań bankowych. Polityka banków w tym zakresie jest bardzo różna i chcąc skonsolidować długi pozabankowe najlepszym wyjściem jest skonsultowanie się ze specjalistą w tej dziedzinie.

Jakie zobowiązania można skonsolidować – podsumowanie

Jak widać, konsolidacja daje naprawdę bardzo wiele możliwości i pozwala połączyć różnorodne typy zobowiązań. Warto się więc nią zainteresować niezależnie od stopnia i typu swojego zadłużenia, ponieważ może się ona okazać bardzo pomocna w wyjściu z pętli długów.

Niezbędne będzie jednak zazwyczaj wsparcie wspomnianego pośrednika kredytowego, dostępnego tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Bez niego jakakolwiek konsolidacja, nie mówiąc o konsolidacji korzystnej, może być bardzo trudna. Dlatego też, zamiast eksperymentować samodzielnie, znacznie lepiej jest zwrócić się do eksperta i zapewnić sobie w ten sposób spokój ducha.