Joanna Seklecka nowym Prezesem eService

Joanna Seklecka
Joanna Seklecka

Zmiana w Zarządzie  eService Sp. z o.o.  – od 1 października br. stanowisko Prezesa objęła Joanna Seklecka, dotychczasowa Wiceprezes. Ustępujący Prezes, Marek Paradowski nadal pozostanie w strukturze eService i zajmie stanowisko członka Rady Nadzorczej.

Joanna Seklecka związana jest z eService od 2004 roku. Karierę w firmie rozpoczynała od stanowiska Dyrektora Departamentu Finansów i Księgowości, by później awansować na Dyrektora Zarządzającego częścią biznesowo-operacyjną. Po siedmiu latach pracy w strukturach firmy, w 2011 roku została Wiceprezesem Zarządu eService S.A., należącego do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Na tym stanowisku odpowiadała za biznesowe i finansowe aspekty funkcjonowania eService, wprowadzając spółkę na pozycję lidera na rynku procesowania płatności bezgotówkowych w Polsce.

Joanna Seklecka dzięki doskonałej znajomości realiów rynku oraz wieloletniemu doświadczeniu w strukturach firmy należącej do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego była naturalną kandydatką na stanowisko Prezesa Zarządu – mówi Szymon Wałach, członek Rady Nadzorczej eService z ramienia PKO Banku Polskiego – Jesteśmy przekonani, że zmiana pozwoli na kontynuowanie dotychczasowych działań oraz dalszy dynamiczny rozwój zarówno eService, jak i całej Grupy.

W 2014 roku Joanna Seklecka koordynowała proces przekształcenia, połączony ze sprzedażą części udziałów i wejściem do międzynarodowej grupy EVO Payments International. Pozostając na stanowisku Wiceprezes Zarządu eService, objęła również stanowisko General Menagera na Polskę w grupie EVO Payments International.

Joanna Seklecka to osoba doświadczona w strukturach naszej firmy, znająca jej funkcjonowanie oraz znakomicie odnajdująca się realiach rynków zarówno polskiego, jak i zagranicznych, stąd moje przekonanie, że pod jej kierownictwem eService wypłynie na jeszcze szersze wody  – mówi odchodzący Prezes Zarządu, Marek Paradowski. Znam Joannę Seklecką od wielu lat i jej zaangażowanie w działalność eService jest dla mnie potwierdzeniem, że dokonano dobrego wyboru powołując ją na stanowisko Prezesa. Jestem pewien, że bez problemów podoła wyzwaniom stojącym przed nią  – dodaje Paradowski.

Spółka dynamicznie rozwija się zarówno w Polsce, jak na rynkach zagranicznych świadcząc między innymi usługi autoryzacji i rozliczania transakcji kartowych dla spółek grupy EVO Payments International w krajach Europy Zachodniej.

Objęcie stanowiska Prezesa Zarządu eService to dla mnie duży zaszczyt i wyzwanie. Jestem wdzięczna udziałowcom za obdarzenie mnie zaufaniem i powierzenie mi tej funkcji  – mówi Joanna Seklecka.  Jako Prezes dalej będę angażować się w rozwój innowacji i kultury pracy. Jednym z moich głównych celów jest także wzmacnianie naszej pozycji na rynkach międzynarodowych poprzez pozyskiwanie kolejnych Klientów i wyposażanie ich w omnichanelowe rozwiązania płatnicze, jak również procesowanie transakcji dla firm świadczących usługi płatności bezgotówkowych – dodaje nowa Prezes Zarządu eService.

Wybór Joanny Sekleckiej na stanowisko Prezesa podyktowany jest między innymi jej bogatym doświadczeniem w rozwijaniu współpracy z podmiotami za granicą. Seklecka w ramach grupy EVO Payments International odpowiada za cały obszar CEE (Central, Eastern Europe).

Bardzo cieszymy się z objęcia przez Joannę Seklecką stanowiska Prezesa Zarządu eService. Od ponad trzech lat ściśle współpracujemy. Widzieliśmy jak pod jej kierunkiem eService osiągnął pozycję lidera w Polsce. Jesteśmy pewni, że pod jej kierownictwem zarówno eService, jak i cała nasza grupa będą się rozwijać zarówno w Polsce, jak i za granicą – mówi Darren Wilson, Prezes EVO Payments International na Europę.

eService zarówno pod względem udziałów w obrocie bezgotówkowym, jak i liczbie terminali płatniczych jest liderem w Polsce oraz jednym z wiodących agentów rozliczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej.