Krakowscy ekonomiści stworzyli klaster logistyki i produkcji. To pierwsza taka inicjatywa w kraju

Klaster Logistyki uek

16.06.2023 w Krakowie odbyła się inauguracja Klastra Logistyki i Produkcji stowarzyszenia .kuek Alumni Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Na spotkaniu pojawili się absolwenci z całego kraju i zza granicy – właściciele firm, menedżerowie, specjaliści otwarci na nawiązywanie kontaktów oraz dzielenie się widzą i doświadczeniem.Klaster Logistyki networking

W piątek, 16.06.2023 w Krakowie odbyła się inauguracja Klastra Logistyki i Produkcji stowarzyszenia .kuek, organizacji zrzeszającej absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Krakowskiej Szkoły Biznesu.

W ramach wydarzenia odbyła się prelekcja nt. aktualnych trendów technologicznych w logistyce Łukasza Musialskiego, eksperta w zakresie logistyki i łańcucha dostaw, partnera w firmie doradztwa logistycznego Chaingers, i gościnnego wykładowcy na Uniwersytecie Ekonomicznym. Uczestnicy mieli również okazje uczestniczyć w dyskusjach przy stolikach tematycznych dotyczących wyzwań w sektorze nieruchomości logistyczno-produkcyjnych, łańcuchach dostaw, planowania produkcji, automatyzacji oraz transportu.

1. spotkanie Klastra Logistyki i Produkcji było pierwszym w historii wydarzeniem tematycznym w ramach organizacji oraz jedynym tego typu w kraju.

Marta Nowik, współinicjatorka Klastra
Marta Nowik, współinicjatorka Klastra

– Wymiana doświadczeń rozwija i wzbogaca zawodowo. Aby tak się stało potrzeba zaufania i sprzyjającej społeczności. Ponieważ Kraków, w którym mieszkamy, jest nieco na uboczu dużej logistyki i produkcji, ale wg LinkedIn jest co najmniej 1300 osób po UEK czy KSB, która zawodowo się tym zajmuje – postanowiliśmy zbudować taką społeczność, aby dać nam wszystkim synergię rozwoju – mówi Marta Nowik, współinicjatorka Klastra i absolwentka UEK, zawodowo konsultantka w zakresie nieruchomości przemysłowych i logistycznych i dyrektor w firmie Axi Immo.

– W ubiegłym roku świętowaliśmy jubileusz 20-lecia organizacji. Za nami setki spotkań w Krakowie, Warszawie oraz innych miastach w kraju, ale także w Londynie, Nowym Jorku, Berlinie i Szanghaju. Cieszymy się na nowy rozdział w historii stowarzyszenia, który otwiera Klaster Logistyki i Produkcji. Wierzę, że dzięki zaangażowaniu naszych członków wkrótce powstaną kolejne klastry skupiające przedstawicieli innych profesjikomentuje Monika Martuszewska-Skoczyńska, prezeska KUEK.

– Moc zawodowca wynika nie tylko z indywidualnych kompetencji, ale przede wszystkim z jej/jego sieci relacji, i dostępu do wiedzy i informacji, jaką dzięki temu dysponuje. Oto idea KUEK, oto idea Klastra w ramach KUEK. – opowiada współinicjator Klastra, a także jeden z założycieli KUEK, Bartosz Jacyna.

.kuek Alumni UEK (dawniej Korporacja Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie) to organizacja działająca od 2002 roku, która powstała z inspiracji stowarzyszeniami absolwenckimi znanych zachodnich szkół biznesowych. Jest najprężniej działającą w Polsce społecznością absolwencką, która na bazie zaufania dzieli się wiedzą i doświadczeniem. Obecnie gromadzi ponad 1900 członków pełnoprawnych i sympatyków z Polski i świata.

Partnerami wydarzenia były firmy Chaingers oraz AXI IMMO.