Krzysztof Wiecha powołany na członka zarządu Generali

Generali

Podczas posiedzenia w dniu 1 września br. Rada Nadzorcza Generali zatwierdziła nominację Krzysztofa Wiechy na stanowiska członka zarządu Generali Życie T.U. SA i Generali T.U. SA, odpowiedzialnego za obszar indywidualnych ubezpieczeń na życie i emerytalnych Grupy Generali Polska.

Krzysztof Wiecha z Grupą Generali w Polsce jest związany od 10 lat. Brał m.in. udział w projektach związanych z procesem fuzji pomiędzy spółkami Grupy Generali i Zurich Financial Services w Polsce.

Dotychczas odpowiadał za obszar sprzedaży ubezpieczeń życiowych i emerytalnych w sieciach największych firm doradztwa finansowego w Polsce. Był twórcą sukcesu tego modelu dystrybucji produktów w Grupie Generali, który stworzony został od podstaw i obecnie generuje kilkadziesiąt procent przychodów z działalności na rynku ubezpieczeń na życie i emerytalnych.

Do obszarów odpowiedzialności nowego członka zarządu Grupy należeć będą sprzedaż i zarządzanie ofertą produktową Generali na rynku indywidualnych ubezpieczeń emerytalnych i życiowych, a także odpowiedzialność za obszar Bancassurance & Affinity. W zakresie jego obowiązków pozostanie także nadzór nad pionem sprzedaży współpracującym z firmami doradztwa finansowego.

Krzysztof Wiecha jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (Wydział Mechaniczny) oraz University of Alaska, Anchorage, USA. Studiował także w Niemczech na Technische Universitaet Clausthal–Zellerfeld. Był członkiem Klubu Wysokogórskiego w Warszawie i uczestnikiem wielu wypraw w pasma górskie Azji, Ameryki Płd. i Ameryki Płn. Włada językiem angielskim, niemieckim i hiszpańskim.