Kurs euro do dolara w świetle danych z amerykańskiego rynku pracy

dolar euro

Dane z amerykańskiego rynku pracy napawają optymizmem, dając jednocześnie minimalny wzrost kursu USD względem EUR na poziomie 0,04 proc. Tak bardzo oczekiwane przez analityków informacje zza oceanu mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w rosnącej wycenie eurodolara, ale – według ekspertów Aforti Exchange – dopiero w ujęciu długookresowym, chociażby ze względu na szeroką konsolidację średnioterminową na tym rynku.

Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych, Aforti Exchange / Grupa AFORTI
Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych, Aforti Exchange / Grupa AFORTI

Dane z rynku pracy w USA okazały się wyjątkowo dobre, co powinno
w krótkiej perspektywie umacniać amerykańską walutę
. Jednakże
z uwagi na szeroką konsolidację średnioterminową na rynku eurodolara, sytuacja na rynku walut jest coraz bardziej skomplikowana.

Nadal możliwa jest kontynuacja wzrostów do głównej linii trendu spadkowego, jednakże barierą okazał się ponownie poziom 1.2430.
Z drugiej strony podaż nie zdołała powrócić poniżej bariery długoterminowej w cenie 1.23, mimo że miniony tydzień zakończył się prawdopodobnie ruchem powrotnym do naruszonego dwa tygodnie temu kanału wzrostowego.

prognozy dla EUR USD
Źródło: Aforti Exchange – prognozy dla EUR/USD

Dopóki notowania EUR/USD nie opuszczą szerokiej konsolidacji 1.2250 – 1.2430, wspomniana para walutowa może dłuższy czas pozostać w jego zakresie.

Jednocześnie  jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia trwalszego ruchu umacniającego dolara, a wszystkie pozytywne dane dla tej waluty zadziałają najprawdopodobniej z opóźnieniem.