Kurs euro zmierza ku silnej formacji spadkowej

forex giełda

Początek tygodnia przyniósł umiarkowaną stabilizację w wycenie złotego. Polska waluta osiągnęła poziom 4,2643 do euro, 3,5674 względem USD, 3,5656 do franka szwajcarskiego oraz 4,8366 PLN w odniesieniu do funta szterlinga. O ile w bieżącym tygodniu notowania EUR/PLN nie zdołają trwale pokonać okolic poziomu 4.26, może to skutkować powstaniem bardzo silnej formacji spadkowej na tej parze, a co za tym idzie – z większymi zakupami EUR warto będzie jeszcze chwilę się wstrzymać.

EUR/PLN – spora szansa na cofnięcie

Podobnie jak tydzień temu, notowania EUR/PLN doprowadziły do testu dolnego ograniczenia bariery trendu spadkowego 4.2910 – 4.3080. Również tym razem doszło do zdecydowanego cofnięcia, które ostatecznie spowodowało powrót notowań do wnętrza kanału spadkowego. Co również istotne, rynek w zakończonym tygodniu zatrzymał się w okolicach poziomu 4.26, który pokrywa się z oporem wynikającym z 161.8 proc. rozszerzenia poprzedniej fali spadkowej, zatem powstać może bardzo silna formacja spadkowa.kurs euro zmierza ku silnej formacji spadkowej

Jeżeli w nadchodzącym tygodniu notowania nie zdołają trwale pokonać okolic poziomu 4.26 – kluczowe będzie oczywiście wybicie aktualnego kanału spadkowego – będzie to już wstępny sygnał na sporą korektę w kierunku głównej linii trendu wzrostowego w okolicach poziomu 4.20. Z większymi zakupami EUR warto się zatem jeszcze chwilę wstrzymać.

Marek Paciorkowski, dyrektor ds. rynków finansowych, Aforti Exchange / Grupa AFORTI