Kurs złotego do euro i dolara

Michał Bartos – Główny Analityk ergokantor.pl
Michał Bartos - Główny Analityk ergokantor.pl

Uwaga inwestorów skupiona dzisiaj będzie na publikacji z posiedzenia EBC oraz danych amerykańskiego z rynku pracy. W zależności od wydźwięku tych danych, zwłaszcza z USA, zależy kurs głównej pary walutowej EURUSD, a co za tym i idzie kondycja polskiego złotego.

Kurs dolara USDPLN

Kurs dolara do złotegoNieudane przełamanie wsparcia przy 3,70 doszło do większej korekty. Wczorajszy szczyt wypadł przy 3,7560, gdzie dodatkowo jest mierzenie 50% Fibo ostatniego impulsu spadkowego mierzonego od 21 czerwca, po czym doszło do lokalnej korekty. W krótkim terminie oczekiwany jest test oporu przy 3,8230, który dodatkowo jest potwierdzony zewnętrznym mierzeniem FIBO 161,8%. W dłuższym terminie scenariuszem bazowym jest jednak ruch w dół i przebicie poziomu 3,70.

Kurs euro EURPLN

Kurs euro do złotego EURPLNOd początku lipca EUR porusza się w konsolidacji pomiędzy 4,2530 – 4,22, lecz w lekkim kanale wzrostowym. W krótkim terminie możliwe jest przetestowanie oporu przy 4.2530, a w przypadku jego pokonania, test szczytu z 22 czerwca przy 4,2630. W przypadku spadków pierwszym wsparciem może być podstawa geometrycznej korekty pędzącej przy 4,2240, a po ewentualnym jego wybiciu test poziomu 4,20.

Michał Bartos
Główny Analityk Walutowy
ergokantor.pl