Majowy ranking krótkoterminowych kredytów hipotecznych

Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl
Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl

Dom, mieszkanie czy też działka budowlana to nie lada zakup, by wziąć na ten cel pieniądze niejedna osoba zdecyduje udać się do banku po kredyt hipoteczny. Dla osób, które liczą się z szybką jego spłatą Comperia.pl przygotowała majowy ranking najlepszych 10-letnich kredytów hipotecznych.

Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl
Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl

– Kredyty hipoteczne to dobry sposób na pozyskanie finansowania dla osób zainteresowanych przeprowadzeniem transakcji na rynku nieruchomości. Dzieje się tak dlatego, ponieważ produkty te mogą opiewać na wysokie kwoty oraz są teraz stosunkowo nisko oprocentowane. Przykładowo, średnie oprocentowanie rzeczywiste 10-letniego kredytu na kwotę 200 tys. zł z 10 proc. wkładem własnym wynosi dziś 4,69 proc., podczas gdy jeszcze kilka lat temu z powodzeniem przekraczało ono poziom 7 proc. – mówi Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.

Średnie RRSO kredytów hipotecznych

<!– zmiana kodu narusza licencje –><div style=”font-size: 32px; font-weight: bold; margin-bottom: 10px;”>Średnia RRSO kredytów hipotecznych</div><iframe src=”//www.comperia.pl/analytics/w/?v=10k4ibi5wqnmq5q_72″ style=”border:0px #FFFFFF none;” name=”wykresFrame_liniowy” scrolling=”no” frameborder=”0″ marginheight=”0px” marginwidth=”0px” width=”560″ height=”420″></iframe><div style=”text-align:center;width:560px;font-size:11px;line-height:13px;”><a  href=”http://comperia.pl/kredyty_hipoteczne”>Comperia.pl</a></div>

Gdzie znajdziemy najlepsze kredyty hipoteczne?

Porównując dostępne na rynku kredyty hipoteczne analitycy Comperia.pl wykorzystali parametry wybrane przez użytkowników Fast50Club w drodze ankiety. W maju Internautów najbardziej interesują kredyty 10-letnie na kwotę 200 tys. zł z 10 proc. wkładem własnym.  Tym samym, wyróżnionym bankiem w ramach Comperia Stars został Bank BPS.

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 180 tys. zł (wartość nieruchomości 200 tys. zł), okres spłaty 10 lat, raty równe
Bank Nazwa oferty Rata Prowizja RRSO
Bank BPS Kredyt hipoteczny „Mój Dom” – oferta promocyjna z kartą kredytową BPS Visa 1 736,00 zł 1,90% 3,49%
PKO BP „WŁASNY KĄT hipoteczny” – oferta pakietowa 1 797,00 zł 0,00% 3,85%
BZ WBK Kredyt hipoteczny – oferta promocyjna 1 768,00 zł 2,00% 3,86%
Bank Pekao Kredyt hipoteczny – oferta promocyjna 1 793,00 zł 1,99% 4,20%
BOŚ Bank Kredyt hipoteczny 1 811,00 zł 2,00% 4,45%
mBank mPlan hipoteczny – oferta promocyjna 1 811,00 zł 4,00% 4,89%
Deutsche Bank Kredyt z prowizją 0% – oferta pakietowa 1 820,00 zł 0,00% 5,29%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi zaledwie 3,49 proc., pomimo tego, że za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 1,9 proc. Trzeba jednak zaznaczyć, że aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków przyszły kredytobiorca musi otworzyć w Banku BPS konto osobiste z kartą debetową i dostępem do bankowości internetowej, a także kupić kartę kredytową oraz ubezpieczenie mieszkania.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła oferta pakietowa „WŁASNY KĄT hipoteczny” dostępna w PKO BP z oprocentowaniem rzeczywistym 3,85 proc. Niestety, w jej przypadku, podobnie jak u zwycięzcy, konieczne jest skorzystanie z dodatkowych produktów bankowych typu konto osobiste, karta kredytowa oraz ubezpieczenia chroniącego przed utratą pracy i na życie.

Podium zamyka kredyt hipoteczny udzielany przez Bank Zachodni WBK. Tu także konieczny jest zakup dodatkowych produktów bankowych np. konta osobistego z regularnym wpływem. Oprocentowanie rzeczywiste tego rozwiązania wynosi 3,86 proc., a prowizja pobierana za jego udzielenie ma wysokość 2 proc.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły zobowiązania mieszkaniowe oferowane przez Bank Pekao, BOŚ, mBank oraz Deutsche Bank. Oprocentowania rzeczywiste tych zobowiązań przyjmują wartości z przedziału 4,20 – 5,29 proc. Warto pamiętać, że każda z tych instytucji pobiera prowizję za udzielenie swojego zobowiązania.

Kredyty hipoteczne stanowią doskonałe wsparcie dla osób planujących zakup domu, działki czy mieszkania. Wynika to z faktu, że zobowiązania te nie tylko łatwo zaciągnąć (oferowane niemal przez wszystkie banki), ale są one teraz po prostu tanie (niskie oprocentowanie). Trzeba jednak pamiętać, że nic nie trwa wiecznie i wcześniej czy później powyższe atuty mogą ulec odwróceniu. – mówi Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.