Nowy szef Bankowości Detalicznej w Zarządzie BNP Paribas Banku

adam parfiniewicz

Do Zarządu BNP Paribas Banku Polska dołączył Adam Parfiniewicz – zdecydowała Rada Nadzorcza banku w trakcie wczorajszego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Nowy członek Zarządu ma wzmocnić pozycję banku na rynku bankowości detalicznej.

Rada Nadzorcza banku na posiedzeniu, które odbyło się 23 maja 2012 r., powołała Adama Parfiniewicza na członka Zarządu BNP Paribas Banku Polska SA. Funkcję tę będzie pełnił od 23 maja tego roku do końca bieżącej pięcioletniej kadencji. Będzie on odpowiedzialny w banku za Obszar Bankowości Detalicznej – Obsługa Małych Przedsiębiorstw i Klientów Indywidualnych. Adam Parfiniewicz zarządza tym obszarem już od początku maja, kiedy to dołączył do struktur BNP Paribas Banku.

Adam Parfiniewicz jest menedżerem z bardzo dużym doświadczeniem w obszarze detalicznych usług finansowych, w tym sektorze pracuje od 20 lat. Ostatnio zarządzał Expanderem, największą niezależną firmą doradztwa finansowego w Polsce. W tym czasie firma skutecznie odbudowała potencjał i przychody po poprzedniej fali kryzysu finansowego, odnotowując jedne z najwyższych wzrostów w swojej branży. Poprzednio Adam Parfiniewicz zarządzał bankowością detaliczną w Lukas Banku (obecnie Credit Agricole), gdzie odpowiadał za linię bankowości detalicznej oraz sprzedaż w sieci placówek bankowych i consumer finance. W swojej karierze pełnił również funkcję prezesa Polcardu, doprowadzając do znaczącej poprawy wyników finansowych; pracował także w Commercial Union (jako członek zarządu odpowiedzialny za wsparcie sprzedaży) oraz w bankach PBK i BPH. Adam Parfiniewicz ukończył Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Jest żonaty, ma dwóch synów.

W ramach budowania silnego banku uniwersalnego Adam Parfiniewicz będzie nadzorował zarówno rozwój oferty produktowej BNP Paribas Banku, jak i sieci sprzedaży. Obecnie bank posiada 231 placówek detalicznych w całej Polsce. W tym roku planuje kolejne otwarcia nowych oddziałów.