Paweł Piórkowski, szef Hertz w Polsce, nowym Członkiem Zarządu PZWLP

0

Paweł Piórkowski, na co dzień pełniący obowiązki Prezesa Zarządu Motorent sp. o. o., wyłącznego licencjobiorcy Hertz, jednej z największych na świecie sieci wypożyczalni samochodów, został Członkiem Zarządu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP). W zarządzie PZWLP będzie odpowiadał za dalszy rozwój funkcjonującej w organizacji Grupy Firm Rent a Car, skupiającej czołowe firmy wynajmu krótko- i średnioterminowego samochodów polskiego rynku.

Paweł Piórkowski jest absolwentem Inżynierii Komputerowej na Politechnice Warszawskiej. Jego kariera zawodowa od początku związana jest z szeroko pojętym obszarem turystyki. Już w trakcie studiów zajmował się tworzeniem systemów zarządzania wynajmem apartamentów w firmie Old Town Apartments. Karierę kontynuował w będącej jednym z członków PZWLP firmie Nivette Fleet Management, należącej do Grupy NFM. W ramach swoich obowiązków odpowiadał m.in. za budowę systemu informatycznego do zarządzania flotą samochodową, jak również podejmował się innych zadań wspierających rozwój spółki. W 2013 roku Grupa NFM  przejęła firmę Orbis Transport (obecnie Motorent), będącą wyłącznym przedstawicielem Hertz Rent a Car w Polsce, a Paweł Piórkowski został jej Prezesem. Obecnie spółka Motorent reprezentuje na polskim rynku marki  Hertz, Thrifty, Dollar, FireFly, będąc jednym z liderów krótkoterminowego wynajmu samochodów.

W Zarządzie PZWLP Paweł Piórkowski będzie odpowiadał za koordynację i zarządzanie pracami funkcjonującej od ponad 2 lat w ramach Związku odrębnej struktury organizacyjnej – Grupy Firm Rent a Car.

Zgodnie z publikowanymi przez PZWLP danymi statystycznymi, rynek Rent a Car rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, średnio w tempie ok. 20% rocznie – mówi Paweł Piórkowski, Członek Zarządu PZWLP, Prezes Hertz Polska. – Grupa Firm Rent a Car
w PZWLP jest jedyną w kraju strukturą, skupiającą sieciowe wypożyczalnie samochodów, zarówno te międzynarodowe, jak i krajowe. Bardzo dynamiczny rozwój  rynku wynajmu krótko- i średnioterminowego powoduje, że branża Rent a Car w Polsce potrzebuje nie tylko platformy wymiany doświadczeń, ale i skutecznej reprezentacji swoich interesów. Dlatego też, dołączając do Zarządu PZWLP, moim priorytetem jest dalszy rozwój funkcjonującej w naszej organizacji Grupy Firm Rent a Car.

Organy Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, a więc Zarząd i Komisja Rewizyjna, są wybierane przez Walne Zebranie PZWLP na kadencję 2-letnią. Paweł Piórkowski został powołany na Członka Zarządu w wyborach uzupełniających, zastępując sprawującego tę funkcję od czerwca 2014 r. Radosława Lesiaka, Dyrektora Zarządzającego Avis Budget (Jupol – Car Sp. z o.o.). Kadencja obecnego składu Zarządu, a także Komisji Rewizyjnej, upłynie w marcu 2018 roku. Obok Pawła Piórkowskiego, w Zarządzie organizacji zasiadają obecnie: Sławomir Wontrucki, Prezes Zarządu PZWLP, Prezes LeasePlan Fleet Management Polska; Leszek Pomorski, Członek Zarządu PZWLP, Prezes Alphabet Polska Fleet Management; Grzegorz Szymański, Członek Zarządu PZWLP, Prezes Arval Service Lease Polska oraz Daniel Trzaskowski, Członek Zarządu PZWLP, Dyrektor Sprzedaży Flotowej Volkswagen Leasing.

Czytaj również:  Marcin Pałażej nowym prezesem DUKA INTERNATIONAL S.A.