Piotr Winnicki dyrektorem Departamentu Finansowania Handlu i Faktoringu w HSBC Bank Polska S.A.

0

Piotr Winnicki objął stanowisko Dyrektora Departamentu Finansowania Handlu i Faktoringu w HSBC Bank Polska S.A. Będzie odpowiadał za rozwój działalności banku w segmencie instrumentów finansowania handlu i zarządzania należnościami.

„Polskie firmy coraz odważniej rozwijają działalność poza granicami kraju. Świadczy o tym choćby stały wzrost eksportu. Aby móc skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych, potrzebują wiedzy na temat lokalnych uwarunkowań, instrumentów finansowych dostosowanych do ich potrzeb oraz doświadczonych partnerów. Będąc częścią instytucji o 150-letniej tradycji wspierania handlu międzynarodowego, działającej na ponad 70 rynkach na całym świecie, możemy i chcemy im w tym pomóc”, mówi Michał Mrożek, Prezes Zarządu HSBC Bank Polska S.A. „Piotr dołącza do naszego zespołu, wnosząc kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte w różnych obszarach finansowania handlu. Jestem przekonany, że z takim specjalistą „na pokładzie” będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać naszych klientów w podboju rynków zagranicznych”, dodaje.

Piotr Winnicki dyrektor Departamentu Finansowania Handlu i Faktoringu w HSBC Bank Polska S.A.
Piotr Winnicki dyrektor Departamentu Finansowania Handlu i Faktoringu w HSBC Bank Polska S.A.

Piotr Winnicki posiada 15-letnie doświadczenie w obszarze finansowania handlu, obejmujące zarządzanie sprzedażą, rozwojem oferty produktowej i procesami operacyjnymi. Zanim dołączył do zespołu HSBC, pracował w Citi Handlowym oraz w Raiffeisen Bank Polska, piastując stanowiska od specjalisty do dyrektora departamentu. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku „Finanse i bankowość” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów podyplomowych na kierunku „Psychologia w zarządzaniu rozwojem organizacji” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Czytaj również:  Boleto – brazylijski atak na banki