Polacy przy kasie!

0

Przynajmniej raz w miesiącu zmagamy się z rachunkami. Prąd, gaz, telewizja, telefon… I trzeba jeszcze gdzieś to wszystko zapłacić. Z najnowszych danych wynika, że chętnie zabieramy domowe rachunki na zakupy, aby uregulować je w sklepowej kasie oznaczonej pomarańczowym znakiem VIA™ – Moje Rachunki. Co miesiąc w ten sposób opłacanych jest około 1,5 miliona rachunków. Tym samym wybieramy rynkowego lidera i zarazem tańszą oraz wygodniejszą alternatywę dla okienek pocztowych.

W całej Polsce jest już przeszło 7600 kas z usługą VIA™ – Moje Rachunki. To najpopularniejszy system na rynku pośrednictwa opłat gotówkowych i w tym zakresie największa konkurencja dla Poczty. Warto wspomnieć, że punkty VIA™ są najczęściej czynne także w weekendy, a w niektórych przypadkach nawet całą dobę.

Oprócz nowych punktów lawinowo rośnie też liczba transakcji przeprowadzanych w VIA™ – Moje Rachunki. W roku 2008 było ich około 13 milionów, a w roku 2009 za pośrednictwem tej usługi zostało opłaconych blisko 19 milionów faktur. Dowodzi to, że VIA™ – Moje Rachunki doskonale sprawdza się także w czasach finansowego kryzysu. Prognozy na bieżący rok są równie optymistyczne, w pierwszych miesiącach 2010 obsługiwanych jest około 1,5 mln transakcji miesięcznie.