Projekt w Katarze zdobywa złoty medal w konkursie SAP Quality Award 2015

Projekt w Katarze zdobywa złoty medal w konkursie SAP Quality Award 2015

Projekt wdrożenia systemu SAP DBM Dealer Business Management w Abdullah Abdulghani & Bros. Co. W.L.L. (AAB), jednego z największych na świecie niezależnych dystrybutorów pojazdów marki Lexus i Toyota, otrzymał złoty medal na SAP 2015 Quality Award w kategorii Business Transformation. Implementacji przewodził zespół Hicron.

Projekt w Katarze zdobywa złoty medal  w konkursie SAP Quality Award 2015SAP DBM (Dealer Business Management) to rozwiązanie dedykowane branży automotive, ściśle połączone z systemem SAP ERP. Unikalne funkcje systemu wspierają procesy planowania zakupów pojazdów, ich importu, sprzedaży, pełnego cyklu usług serwisowych, gwarancyjnych i wsparcia posprzedażnego – elementów charakterystycznych dla działalności importerów i dealerów w sektorze motoryzacyjnym. Właśnie to rozwiązanie, w najnowszej wersji, zespół Hicron wdrożył w Katarze.

Projekt pilotażowy

O wyjątkowości tego projektu stanowiła nie tylko lokalizacja, lecz także zakres i czas wdrożenia – implementacja SAP DBM w najnowszej wersji 8.0 w firmie AAB zrealizowana przez Hicron była trzecim projektem na świecie i pierwszym o tak szerokiej skali funkcjonalnej. Działania zakończyliśmy zgodnie z wcześniejszymi założeniami: zarówno budżetowymi jak i czasowymi – mówi Grzegorz Buhl, Program Manager i Integration Manager w projekcie.

Wdrożenie objęło różne segmenty działalności oraz spółki córki firmy AAB, w tym między innymi: sprzedaż pojazdów marki Toyota i Lexus, krótko- i długoterminowy wynajem aut, skup i sprzedaż samochodów używanych, a także sprzedaż części samochodowych i materiałów eksploatacyjnych. System wspomaga też obsługę planowania zakupów i sprzedaży pojazdów we wszystkich kanałach dystrybucji, zarządzanie procesami serwisów, gwarancjami i kontraktami serwisowymi.

Podczas realizacji projektu Hicron dostarczył ponad 70% zakresu funkcjonalnego, w tym wszystkie kluczowe dla działania firmy procesy z zakresu Automotive & Parts. Jednocześnie zespół ściśle współpracował z firmami IBM (w zakresie finansów i kontrolingu oraz obszaru CRM) i TCS (w obrębie migracji danych).

Nagroda dla zespołu Hicron

Oprócz satysfakcji z udanej finalizacji tego przedsięwzięcia, projekt realizowany przez Hicron został także doceniony w prestiżowym konkursie SAP Quality Award 2015, w którym wyłonione zostały najlepsze wdrożenia zrealizowane w 2015 roku w poszczególnych regionach i krajach. Konkurs ma na celu promowanie najlepszych praktyk oraz wyróżnienie klientów reprezentujących szczególny profesjonalizm podczas realizacji projektów SAP.

Chcielibyśmy pogratulować AAB i ich partnerom wdrożeniowym zaangażowanym w projekt otrzymania złotego medalu na SAP Quality Awards w regionie MENA. Wyróżnienie jest doskonałą okazją do przyjrzenia się, w jaki sposób stosowanie zasad jakości wdrożeń pomaga skutecznie zarządzać projektami SAP i osiągnąć oczekiwane cele biznesowe – mówi Mehryar Entezari, Quality Manager w SAP MENA.

Wdrożenie w AAB zdobyło pierwszą nagrodę w jednej z najważniejszych kategorii – Business Transformation – dla regionu SAP MENA (Middle East and North Africa), gdzie oceniano duże i złożone projekty. Zespół AAB i Hicron ma teraz szansę na kolejne wyróżnienie. Ostatnim etapem jest uczestnictwo zwycięzców z poszczególnych regionów konkursu w finale regionalnym na poziomie SAP EMEA, gdzie projekty będą oceniane przez jury złożone z zewnętrznych, niezależnych ekspertów branży IT.