Robert Szustkowski vs. Ringier Axel Springer Polska

Sąd zakazuje wydawcy Ringier Axel Springer Polska publikacji nieprawdziwych informacji o Robercie Szustkowskim

prawo sąd wyrok

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w dniu 12.10.2018 postanowienie w trybie zabezpieczenia roszczenia o ochronę dóbr osobistych zakazujące dalszego publicznego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji przez spółkę Ringier Axel Springer sp. z o.o. na temat Pana Roberta Szustkowskiego.

Oznacza to, że przez okres 12 miesięcy Ringier Axel Springer ma zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat Pana Roberta Szustkowskiego sugerujących, że rzekomo ‘’był powiązany z mafią rosyjską bądź rosyjskim wywiadem KGB, FSB, bądź GRU, jak równie, że rzekomo robił interesy z członkami mafii rosyjskiej oraz miał rzekomo brać udział w tzw. >>aferze taśmowej<< tj. procederze organizowania nielegalnego, potajemnego nagrywania i podsłuchiwania rozmów polskich ministrów i biznesmenów’’.

– To bezprecedensowe orzeczenie, pokazujące, że media musza liczyć się z konsekwencjami publikacji nieprawdziwych informacji, szkalujących dobre imię prywatnych osób, wyłącznie w celu wywołania sensacji – podkreśla mec. Barbara Kardynia.

Robert Szustkowski wniósł o zasądzenie od Ringier Axel Springer Polska kwoty 4 mln zł na rzecz Fundacji ISKIERKA z siedzibą w Warszawie tytułem świadczenia pieniężnego na cel społeczny w związku z naruszeniem jego dobrego imienia.