Ropa i kurs dolara zniżkują

0
  • Wybory we Francji ważniejsze dla rynków niż brytyjskie referendum czy wybory w USA
  • Ropa i dolar zniżkują
  • Kłopoty dwóch największych giełd kryptowalutowych

 ROPA 20 04 2017 wykres

Rynki wciąż próbują przetrawić szok, jaki doznały po deklaracji Theresy May o rozpisaniu wyborów parlamentarnych w czerwcu. Brytyjska premier niewątpliwie skradła uwagę światowych rynku Francuzom, ze względu na niedzielne wybory prezydenckie. Natomiast nad Sekwaną pojawiają się scenariusze przewidujące starcie w drugiej turze pomiędzy Marine Le Pen a Jean-Lucem Melenchonem, który traci już tylko 5 proc. do prowadzącego w sondażach Emmanuela Marcona. Francuskie wybory mają znacznie większy potencjał, jeśli chodzi o wpływ na światowe rynki finansowe niż ubiegłoroczne referendum w wielkiej Brytanii czy nawet wybory w USA. W przypadku zwycięstwa eurosceptycznej kandydatki Frontu Narodowego, rynki nie będą w stanie spokojnie znieść prawdopodobieństwo wyjścia z Unii kolejnego członka. Presja, z jaką wtedy będzie musiało się zmagać euro jest wręcz niewyobrażalna.

Indeksy w USA zaprezentowały się wczoraj słabo po ogłoszeniu przez Departament Engerii (DoE) spadku zapasów ropy w USA, co miało także wpływ na zniżkę cen ropy naftowej, która dziś rano utrzymywała się poziomie 51.2 USD. Także dolar amerykański dziś odnotowuje straty. US Dollar Index pikuje z poziomu 99,5 do 99.3.

Możliwe, że nie ma na to wpływu fakt, iż dwie największe giełdy kryptowalutowe Bitfinex oraz Poloniex ze względu na kwestie związane z regulacjami nie są w stanie przeprowadzać już transferów w walutach fiducjarnych. Aktualnie na klientów tych dwóch giełd padł blady strach. Ktokolwiek posiada dolary na rachunkach Bitfinekstu czy Polonieksu obecnie wymienia je na kryptowaluty i wycofuje środki. Także spread został w tym przypadku znacznie powiększony. Giełdy w celu zabezpieczenia się przed gwałtownym wycofaniem aktywów wyceniają bitcoina na poziomie 1260 USD, pomimo, iż jego obecny kurs wynosi 1215 USD. Obserwując kurs bitcoina z ostatnich 3 miesięcy, można się spodziewać nieuchronnego przełomu. Po otrzymaniu solidnego wsparcia na poziomie 950 USD pod koniec marca, kurs stale wzrasta.

Czytaj również:  Santander uruchamia w czterech krajach pierwszą usługę płatności zagranicznych opartą o blockchain

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro

Zastrzeżenie

Ta informacja służy jedynie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie powinna być traktowana jako porada albo rekomendacja inwestycyjna. Przeszłe wyniki nie dają gwarancji osiągnięcia rezultatów w przyszłości. Trading wiąże się z ryzykiem. Ryzykuj tylko kapitał, na którego stratę jesteś przygotowany.

Wszystkie dane, liczby i wykresy są aktualne na dzień 20 kwietnia.