Szkolenia dla menedżerów. Inventity Foundation jako doradca dla firm

Szkolenia dla menedżerów. Inventity Foundation jako doradca dla firm

Założenie, a potem prowadzenie i rozwijanie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Przedsiębiorca musi umieć nie tylko dopasowywać ją do potrzeb stale zmieniającego się rynku, lecz także dbać o atrakcyjność oferty. Rozwój firmy nie zawsze jest łatwy i często powoduje stres. Warto wtedy zastanowić się nad szkoleniem dla menedżerów.

Szkolenia menedżerskie – dla kogo?

Szkolenia dla menedżerów przewidziane są przede wszystkim właśnie dla menedżerów, których decyzje mają kluczowy wpływ na losy przedsiębiorstwa. Stanowi on rodzaj wsparcia w zarządzaniu firmą oraz pomaga w rozwoju zdolności interpersonalnych. Szkolenia prowadzone są również dla właścicieli startupów technologicznych.

Podczas szkoleń uczestnicy poznają sposoby działania i sprawdzają, którą ścieżką rozwoju najlepiej podążać. Omawiane zagadnienia to przede wszystkim: budowanie autorytetu, motywowanie pracowników, rozwiązywanie konfliktów czy egzekwowanie obowiązków. Celem szkolenia dla menedżerów jest przede wszystkim rozwój umiejętności zarządzania oraz odkrycie praktycznych narzędzi w budowie zaangażowania swojego zespołu.

Szkolenia dla menedżerów

Podczas prowadzenia własnej działalności ważna jest koncentracja na jak najlepszym zarządzaniu pracownikami oraz rozprowadzaniu produktów oferowanych przez firmę. Czasem jednak bywa, że mimo zaangażowania pracowników nie przynosi ona oczekiwanych przychodów, a jej rozwój nagle spowalnia lub całkowicie się zatrzymuje. Dzieje się tak, ponieważ prawdopodobnie infrastruktura organizacji została nieodpowiednio dobrana i wykształcona. Nie może ona odbiegać od rodzaju i wielkości przedsiębiorstwa.
Szkolenie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę zapewnia zapoznanie się z działaniami niezbędnymi do wprowadzenia zmian z firmie, w tym nawet możliwości pomnożenia jej dochodów. Omawiane są także kwestie związane z kulturą przedsiębiorstwa oraz zasobami. Szkolenie polecane jest przede wszystkim dla właścicieli firm, lecz mogą wziąć w nim udział wszyscy, którzy chcą wykształcić lub doskonalić umiejętności menedżerskie, także naukowcy czy wynalazcy. Szkolenia odbywają się stacjonarnie w Warszawie.

Oprócz szkoleń dla menedżerów prowadzimy także doradztwo dla firm.

firma biznes Misja firmy

Inventity Foundation to firma doradcza, która udziela pomocy w kwestii różnego rodzaju doradztwa: strategicznego, operacyjnego oraz technologicznego. Zatrudnia doświadczonych przedsiębiorców, którzy są w stanie dostrzec problemy przedsiębiorstw niezależnie od ich wielkości. Dostarcza sprawdzonych rozwiązań, aby firmy rozwijały się, a ich zarządcy byli w stanie lepiej przyczyniać się do rozwoju osób zatrudnionych, w pełni skoncentrować się na zarządzaniu zespołem czy wpływać na zaangażowanie pracowników.

Ideą firmy jest pomoc w rozwijaniu własnego przedsiębiorstwa przy pomocy innowacyjnych metod. Prowadzimy szkolenia i kursy menedżerskie, uczymy jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, dajemy praktyczne wskazówki jak prowadzić trudne rozmowy lub radzimy jak czy organizujemy trening asertywności. Szkolimy także w kwestii wywierania wpływu, reagowaniu w sytuacjach trudnych oraz omawiamy różne zagadnienia przydatne na stanowisku kierowniczym.

Sposób prowadzenia szkolenia jest zawsze dostosowany tak, aby oprócz samego omówienia spraw dotyczących menedżera lub innego przedmiotu kursu można było zadać nurtujące pytania.

Inventity Foundation oferuje szkolenia stacjonarne, lecz teraz ze względu na zaistniałą sytuację bardziej polecaną formą spotkań jest forma online. Szkolenie w formie zdalnej odbywa się w godzinach, które na bieżąco podawane są na stronie.